Ryba z "ludzkim zębami"? Internet oszalał, ale ekspert tonuje reakcje

Ryba z "ludzkim zębami"? Internet oszalał, ale ekspert tonuje reakcje
Źródło zdjęć: © © Raff Nasir / [Twitter](https://twitter.com/raff_nasir)
Marcin Watemborski

16.07.2020 07:32, aktual.: 26.07.2022 14:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rogatnica zielonkawa (ang. "triggerfish") jest rybą znaną ze swojego temperamentu. W tańcu się nie bawi i wie, kiedy zaatakować. Po przyjrzeniu się temu stworzeniu można dostrzec… bardzo "ludzkie" usta i uzębienie! To jest naprawdę dziwne.

Zdjęcia, które widzicie, obiegają media społecznościowe w tempie ekspresowym. Rogatnica zielonkawa to charakterna rybka, po której od razu to widać. Wystarczy spojrzeć na jej… usta! Przyznacie, że wyglądają aż nazbyt ludzko. Zupełnie, jakby zaraz miała zacząć się awanturować.

Rogatnice można przeważnie znaleźć w okolicach raf tropikalnych i terenach wokół nich. Są znane głównie z bardzo silnego terytorializmu i tego, że atakują od razu, gdy coś im nie podpasuje. Jeśli jakiekolwiek zwierzę zbliży się do ich gniazda, w którym jest złożona ikra, poczuje, co to znaczy Armagedon. Rogatnica rzuci się na niego z zębami – dosłownie, a ma czym pogryźć. Przekonało się o tym wielu nurków.

Wspomniane ryby mogą mieć długość do 75 cm i bardzo silny zgryz, przez co stanowią realne zagrożenie do miłośników morskich toni. Zdarzały się przypadki, gdy ludzie wychodzili z wody z poszarpanymi płetwami, strojami, a nawet ranami. Mimo tego, że ich zęby nie wyglądają na groźne, to takie są. Małe otwory gębowe i uzębienie zostały zaprojektowane przez naturę tak, by ryby bez większego problemu mogły miażdżyć muszle i skorupy, jak donosi National Geographic.

Wielu użytkowników zaczęło się zastanawiać, czy to zdjęcie jest fałszywe i nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ te ryby mogą mocno wyszczerbić swoje uzębienie przez swój temperament. Jednak ekolog morski David Booth mówi w rozmowie z CNet, że zęby rogatnic nie przypominają ludzkich i zdjęcie według niego wygląda na fałszywe.

Jeśli interesujesz się wystrojem wnętrz, prosimy - wypełnij tę ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)