Rysunek czy zdjęcie? Te podobizny kotów są niesamowite

Rysunek czy zdjęcie? Te podobizny kotów są niesamowite

Rysunek czy zdjęcie? Te podobizny kotów są niesamowite
Justyna Kocur-Czarny
27.01.2020 06:50, aktualizacja: 26.07.2022 15:01

Założę się, że zanim odpowiedź na zdjęcie postawione w tytule, kilka razy sprawdzisz, czy aby na pewno wzrok cię nie myli. 18-letnia Haruki Kudo wkłada w swoje prace całe serce.

Japońska artystka rysuje trójwymiarowe kocie podobizny, które wyglądają jak żywe. Na dowód swojej wiarygodności dzieli się z fanami szkicami oraz filmami, na których widać jak rysuje kredkami. Jednak nawet obserwując jej pracę krok po kroku trudno powstrzymać się od pytania "jak ona to robi?".

Wśród prac Haruki Kudo znajdziemy także psy, tygrysy, a nawet owady. To jednak miauczące zwierzęta skradły serce i sporą część portfolio artystki. Hiperrealizm obecny w jej pracach naprawdę robi wrażenie. Wykonanie jednego rysunku zajmuje młodej rysowniczce 40 godzin. To dopiero cierpliwość!

Pozostaje tajemnicą skąd Kudo bierze modeli do swoich prac. Jej profil na Instagramie obserwuje dwa tysiące osób. Biorąc pod uwagę jej ogromny talent, to wcale nie tak dużo.

Wszystkie prace wykonywane są za pomocą kredek ołówkowych, a osiemnastolatka zainteresowała się rysunkiem zaledwie dwa lata temu. Trudno w to uwierzyć, prawda? Jedno jest pewne: przy tworzeniu tych prac żadnemu mruczkowi włos z sierści nie wypadł.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)