Niespodziewany ruch Canona - firma prezentuje kolorowe kamery akcji

Niespodziewany ruch Canona - firma prezentuje kolorowe kamery akcji
Źródło zdjęć: © © Cinema5D / [YouTube](https://youtu.be/DTyJjC0Iew)
Monika Homan

12.03.2019 12:37, aktual.: 12.03.2019 13:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas targów CP+ 2019 w Japonii Canon zaprezentował koncepcję nowego produktu - kolorowych kamerek akcji. Wytrzymałe i łatwe w obsłudze kamery mają zastąpić smartfona w sytuacjach, w których trudno go używać. Czy mają szansę zaistnieć na rynku?

Podczas targów CP+ 2019 w Japonii fitma Canon zaprezentowała koncept nowych kamerek sportowych. Ka kanale cinema5D pojawił się film, na którym Watanabe-San z zespołu Canona opowiada o nowej kamerze. CP+ odbywają się w Japonii, dlatego też rozmowa przeprowadzona jest po japońsku, ale dostępne są angielskie napisy.

Canon Outdoor Activity Camera Concept Explained

Nie ma jeszcze wielu szczegółów technicznych na temat nowego urządzenia Canona. Firma zaprezentowała je, jako koncepcję. Prawdopodobnie kamera nagra wideo w rozdzielczości Full HD w 60 klatkach na sekundę. Narazie możliwe jest tylko nagrywanie w 24 kl./s.

Założeniem producenta jest stworzenie urządzenia, które zastąpi smartfon w chwilach, kiedy trudno z niego korzystać. Mowa tu o górskich stokach, basenie, czy morzu. Korpus kamery jest wodoodporny i wytrzymały, a obudowa jest tak skonstruowana, żeby można było ją przypiąć, jak karabińczyk.

To, co ma wyróżnić kamerę na tle konkurencji, to kolorowe, wymienialne obudowy. Dodatkowe akcesoria, takie jak zaprezentowane na filmie pływaki mają sprawić, że kamera będzie mogła być wykorzystywana w najróżniejszych sytuacjach - na przykład przez bawiące się w wodzie dzieci.

Obraz
© © Cinema5D / [YouTube](https://youtu.be/DTyJjC0Iew)

Kamera będzie też łatwa w obsłudze. Z tyłu można zobaczyć pokrętło do zmiany trybów. Biorąc pod uwagę konkurencję ze strony takich firm, jak GoPro taka kamerka może nie przyjąć się na rynku. Chyba, że jej cena będzie odpowiednio niska - wtedy grupa docelowa byłaby inna niż dla typowych kamer akcji. Sprawdziłaby się raczej do rodzinnych, wakacyjnych zastosowań, podczas aktywnego spędzania czasu.

Sądząc po porażce Nikona na rynku małych kamer akcji KeyMission, wprowadzenie na rynek takiego produktu przez Canona może być dość ryzykowne.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)