Rzadka czarna pantera pokazała swój majestat w indyjskiej dżungli

Rzadka czarna pantera pokazała swój majestat w indyjskiej dżungli
Źródło zdjęć: © © Shaaz Jung / [Instagram](https://www.instagram.com/shaazjung/)
Marcin Watemborski

21.07.2020 11:05, aktual.: 21.07.2020 13:05

Te zdjęcia wyglądają jak rodem wyciągnięte z klimatu "Księgi Dżungli". Fotograf Shaaz Jung, specjalizujący się w fotografii dzikiej przyrody, ujął swoim aparatem majestatyczną czarną panterę, buszującą w gęstym lesie Indii.

Shaaz Jung był zafascynowany czarnymi panterami od chwili, gdy zobaczył w dżungli pierwszą z nich. Artysta zakochał się bez pamięci w tych zwierzętach i marzył o tym, by zrobić im więcej doskonałych zdjęć.

Pasja Shaaza zmieniła się z czasem niemal w obsesję – fotograf za wszelką cenę chciał mieć najlepsze zdjęcia, jakie ktokolwiek, kiedykolwiek zrobił czarnym panterom. Zaczął ścigać swoje marzenie i przez kilka lat eksplorował tereny lasu Kabini w okolicach indyjskiego miasta Karnataka. Rezultatem jego poszukiwań są cudowne zdjęcia, na których czarne pantery wyglądają jak z niewiarygodnego filmu dokumentalnego połączonego z tajemniczą opowieścią.

Co ciekawe – samo określenie nie jest jednoznaczne co do gatunku zwierzęcia. Nazwa "czarna pantera" może odnosić się do melanistycznych odmian kotów z rodzaju Panthera. Przeważnie dotyczy to lampartów oraz jaguarów. Melanizm odwrotnością albinizmu, upraszczając oczywiście. W przypadku wielkich kotów nadaje im to groźnego wyglądu, a jednocześnie bardzo przyciąga wzrok.

Melanizm objawia się przeważnie brunatnym lub wręcz czarnym zabarwieniem skóry i jej wytworów, w tym sierści. Wszystko to przez zwiększoną zawartość melaniny, czyli ciemnego pigmentu w komórkach barwnikowych. Bywa tak, że nie jest to forma chorobowa, a adaptacja do środowiska.

Więcej zdjęć Shaaza Junga znajdziecie na jego Instagramie.

Jeśli interesujesz się wystrojem wnętrz, prosimy - wypełnij tę ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)