Rzadki żółty żółw na zdjęciach z Indii. Farmer był zaskoczony

Rzadki żółty żółw na zdjęciach z Indii. Farmer był zaskoczony

Rzadki żółty żółw na zdjęciach z Indii. Farmer był zaskoczony
Marcin Watemborski
06.11.2020 10:10, aktualizacja: 26.07.2022 14:40

Natura bywa niesamowita. Zwłaszcza, gdy pokazuje nam bardzo rzadkie okazy. Taka sytuacja spotkała farmera z Zachodniego Bangalu, który dostrzegł żółtego żółwia. Zwierzę wygląda zupełnie jak Pokemon – nie tylko dzięki kolorowi, ale strukturze skorupy i charakterystycznemu pyskowi.

Farmer z Indii natrafił na żółtego żółwia podczas pracy na polu w wiosce Sujanpur, w stanie Odisha. Postanowił wziąć go do domu i przekazać miejscowym leśnikom. Jak się okazało, jego znalezisko jest bardzo rzadkie i od razu wzbudziło zainteresowanie biologów. Siddhartha Pati z indyjskiego Stowarzyszenia Ochrony Środowiska powiedział, że pierwszy raz w życiu widzi takie stworzenie.

Charakterystyczny żółty kolor żółwia to wynik mutacji genetycznej – albinizmu. W przypadku tych zwierząt jednak nie przejawia się on w formie zabarwienia na biało lub różowo, co od razu przykuło uwagę internautów. Na Twitterze wiele osób zaczęło porównywać zwierzę z… serem! Pojawiły się też przeróbki, gdzie żółw stał się częścią burgera.

Eksperci uważają, że żółw ten jest już dorosłym użytkownikiem i ma 1,5-2 lata. W obszarze stanu Odisha nigdy wcześniej niezaobserwowany występowania tych gadów z albinizmem, jak poinformował Siddhartha Pati. Susanta Nanda z Nadleśnictwa Indii zwrócił na Twitterze uwagę nie tylko na zabarwienie skóry i skorupy żółwia, ale również na różowe oczy.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)