"Rzut beretem" Tomasza Tomaszewskiego we wrocławskim Ratuszu

"Rzut beretem" Tomasza Tomaszewskiego we wrocławskim Ratuszu
Krzysztof Basel

05.01.2009 17:00, aktual.: 02.08.2022 10:36

Po Warszawie i Krakowie przyszedł czas na Wrocław. 60 fotografii o polskich PGRach, czyli cykl "Rzut beretem" Tomasza Tomaszewskiego, będzie można oglądać od 7 stycznia w Galerii Patio w Starym Ratuszu we Wrocławiu.

Dokument Tomaszewskiego powstał w latach 2007-2008, kiedy to autor podróżował po Polsce. Powstało wtedy tysiące fotografii, ale na wystawe prezentowanych jest 60 najlepszych zdjęć.

Tomasz Tomaszewski to wybitny fotograf. Zajmuje się fotografią prasową. Ma na swoim koncie publikacje w najważniejszych magazynach w polsce i na świecie (Stern, Paris Match, GEO, New York Times, Time, Fortune, Vogue, Die Zeit, Elle). Jest autorem kilku książek, między innymi Ostatni - Współcześni Żydzi Polscy (tekst Małgorzata Niezabitowska), W poszukiwaniu Ameryki (tekst Małgorzata Niezabitowska), Cyganie Polscy (tekst Jerzy Ficowski).

Jest członek ZPAF, agencji Visum (Niemcy), Image Collection (USA) i American Society of Magazine Photographers.

Od 1986 roku współpracuje z magazynem National Geographic. Dziesięć lat temu został głównym konsultantem polskiej edycji. Uczy fotografii w Polsce, USA, Niemczech i we Włoszech.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.tomasztomaszewski.com

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)