Są małżeństwem od 70 lat. Uczcili to wzruszającą sesją zdjęciowa

Są małżeństwem od 70 lat. Uczcili to wzruszającą sesją zdjęciowa
Źródło zdjęć: © © Anna Behning / [Instagram](https://www.instagram.com/anna.behning)
Marcin Watemborski

19.04.2022 10:51, aktual.: 19.04.2022 12:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nic nie jest piękniejszym dowodem miłośni niż spędzony wspólnie czas. Ta para przeuroczych staruszków jest małżeństwem od 70 lat. Taki staż jest godny podziwu – zdjęcia pokazują, że nic nie jest w stanie ich rozłączyć.

Melvin oraz Nancy Lubbers mogą się pochwalić niesamowitym stażem małżeńskim. On ma 91 lat, ona 86, a ich ślub odbył się 6 stycznia 1952 roku. Oznacza to, że są razem ponad 70 lat i absolutnie nic nie może stanąć na przeszkodzie ich miłości.

Sesja zdjęciowa, którą zrobiła swoim dziadkom Anna Behning jest przepiękna. Pokazuje parę pogodnych staruszków, którzy mimo wieku są pełni energii. Fotografka wspomina na swoim blogu, że para poznała się podczas jazdy na wrotkach dziesiątki lat temu. Mówi też, że nikt z rodziny nie jest pewny, czy to była miłość od pierwszego wejrzenia, a sami Lubbersowie tego już nie pamiętają.

Gdy staruszkowie brali ślub, Nancy miała zaledwie 16 lat, a Melvin 21. Pobrali się w Pierwszym Kościele Luterańskim w Mitchell (Południowa Dakota, USA). Niegdyś panna młoda wspomina, że po ceremonii zjedli lekki posiłek oraz ciasto z lodami w przedsionku kościoła. Jej suknia kosztowała 35 dolarów, a welon 15. Miała ze sobą bukiet czerwonych róż. Co ciekawe, Nancy zachowała oryginalną suknię ślubną!

Tuż po ślubie, Melvin został wysłany na odbycie szkolenia w armii USA, po czym trafił do Japonii. Walczył w wojnie koreańskiej, a Nancy pisała do niego listy miłosne. Po jego powrocie, para nie próżnowała i doczekała się pięciorga dzieci. W okresie powojennym Melvin pracował jako handlowiec, a jego ukochana sprzedawała warzywa w sklepie.

Starsze małżeństwo zdradza swój sukces dotyczący długiego stażu małżeńskiego. Mówią, że trzeba sobie wybaczać i puszczać w zapomnienie nieprzyjemne chwile. Mimo tego, że czasem się nie zgadzali i bywały kłótnie, siadali i rozmawiali o problemach. Nigdy później ich nie rozpamiętywali, bo nie było sensu.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)