Są poszukiwani przez filmik w mediach społecznościowych. Zafarbowali wodospad

Nie wiadomo, czy niebieska substancja w rzece nie jest trująca.
Nie wiadomo, czy niebieska substancja w rzece nie jest trująca.
Źródło zdjęć: © Twitter
Marcin Watemborski

29.09.2022 14:21, aktual.: 29.09.2022 17:45

Przed wami kolejny przykład na to jak zdjęcia i filmy w mediach społecznościowych potrafią zaszkodzić ludziom. Pewna para postanowiła zorganizować przyjęcie dla bliskich, na którym informowali o płci dziecka.

Przyjęcia z okazji ogłoszenia płci dziecka, czyli tzw. gender reveal parties, są wyjątkowo popularne niemal w każdej części świata. Tradycyjnie przyszli rodzice wówczas korzystają z dwóch kolorów: różowego dla dziewczynki oraz niebieskiego dla chłopca. Pewna para z Brazylii posunęła się za daleko, a na dodatek sama ukręciła na siebie bata.

W internecie został opublikowany filmik, na którym widać całą imprezę. Jest mnóstwo ludzi, balony i oczywiście przyszli rodzice. W pewnym momencie z wodospadu za nimi zaczyna lecieć niebieska woda, co oznacza, że ich potomek będzie chłopcem. Problem w tym, że wspomniane działanie było prawdopodobnie nielegalne. Nie chodzi oczywiście o radość z nadchodzących narodzin, ale o zafarbowanie wody rzeki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Po odkryciu filmiku sprawą zainteresowały się lokalne władze środowiskowe. W oświadczeniu podana została informacja mówiąca o tym, że trwa poszukiwanie sprawców zajścia, a odpowiednie służby zajęły się już badaniem barwnika wrzuconego do wody. Vanessa Costa zajmująca się inżynierią środowiskową ironicznie nazywa parę z filmu "rodzicami pięknego przestępstwa środowiskowego".

Największym problemem w całym zajściu jest to, że rzeka Queima-Pe jest głównym źródłem wody dla miasta Tangara de Serra. Jakiś czas okolica borykała się z suszą, więc zatrucie jedynego miejsca poboru wody może oznaczać katastrofę dla mieszkańców.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)