Same Energy to potężna wyszukiwarka obrazów. Google ma czego zazdrościć?

Rezultaty wyszukiwania dla frazy: "uroczy szczeniak z zębami".
Rezultaty wyszukiwania dla frazy: "uroczy szczeniak z zębami".
Marcin Watemborski

15.02.2021 05:55, aktual.: 26.07.2022 14:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Większość wyszukiwarek zdjęć opiera się na słowach kluczowych. Jednak Same Energy jest inna. To rozwiązanie bazujące na sztucznej inteligencji pozwala znaleźć zdjęcia w oparciu o opis lub wgranie obrazu. Google się chowa!

Twórcą wyszukiwarki Same Energy jest kanadyjski programista Jacob Jackson. Jego narzędzie dedykowane jest wszystkim, którzy potrzebują przeszukać zasoby internetu i znaleźć odpowiednie obrazy. W tym celu wystarczy napisać, czego się szuka lub wgrać podobne zdjęcia. Rezultaty są zachwycające!

Na podobnej zasadzie działa Google i wyszukiwanie grafik, lecz w przypadku Same Energy możemy zyskać wiele dodatkowych informacji. Po otrzymaniu wyników pod konkretną frazę lub obraz możemy kliknąć na wybrany prawym przyciskiem, po czym otrzymamy informacje na temat źródła pochodzenia grafiki oraz jej twórcy, o ile zostało to zapisane w pliku.

Rezultaty wyszukiwania dla frazy: "pies śpiący z kocykiem".
Rezultaty wyszukiwania dla frazy: "pies śpiący z kocykiem".

Same Energy wykorzystuje mechanizm głębokiego uczenia sztucznej inteligencji do serwowania użytkownikom pożądanych obrazów. Obecnie w wyszukiwarce jest zindeksowane około 19 milionów grafik z Reddita, Instagrama i Pinteresta. Narzędzie opiera się nie tylko na kontekście wizualnym, ale również na metadanych.

Jacob Jackson mówi, że Same Energy ma polegać na minimalnej ilości słów i jak najlepszych wynikach wyszukiwania. Narzędzie nie tylko pokazuje obrazy dotyczące zapytania, ale również analizuje ich styl oraz nastrój panujący na nich.

Rezultaty wyszukiwania dla frazy: "duży pies bawiący się piłką".
Rezultaty wyszukiwania dla frazy: "duży pies bawiący się piłką".

Działanie Same Energy możecie sprawdzić na publicznie udostępnionej wersji beta. Nie zawiedziecie się.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)