Samsung: 8 megapikseli w komórce.

Samsung: 8 megapikseli w komórce.

Kepifil
12.04.2008 13:00, aktualizacja: 02.08.2022 11:17

8 megapikseli w telefonie komórkowym? Dlaczego nie! Firma Samsung przedstawiła nowy moduł aparatu cyfrowego korzystający z matrycy CMOS. Jak przekonuje producent, jest to najcieńsze tego typu rozwiązanie na całym świecie.

Urządzenie przeznaczone jest na rynek high-endowych telefonów komórkowych. Sensor CMOS (Complementary Metak-Oxide) pozwalający na wykonywanie zdjęć w rodzdzielczości 8 megapikseli ma zastąpić obecnie stosowane 5 megapikselowe systemy. Warto zaznaczyć, że powoli standardem w kompaktowych aparatach cyfrowych jest sensor z 10 megapikselową matrycą.

Producent twierdzi, że jest to najcieńsze tego typu rozwiązanie na świecie - jego grubość to 8,5 mm, wysokość 28 mm a szerokośc 15,3 mm. Moduł posiada kilka przydatnych cech - np. funkcję face tracking, funkcję wyzwolenia migawki po wykryciu uśmiechu na twarzy fotografowanej osoby, centymetrowy tryb makro oraz cyfrową stabilizację obrazu (ISO 1600).

Na taśmy fabryczne urządzenie trafi w drugiej połowie tego roku, natomiast pierwsze egzemplarze testowe trafią na rynek w maju.

Źródło: tcmagazine

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)