Samsung Galaxy S7 i S7 Edge to pierwsze smartfony wyposażone w technologię Dual Pixel AF

Samsung Galaxy S7 i S7 Edge to pierwsze smartfony wyposażone w technologię Dual Pixel AF

Samsung Galaxy S7
Samsung Galaxy S7
Marcin Falana
24.02.2016 12:47, aktualizacja: 26.07.2022 19:11

Podczas Mobile World Congress w Barcelonie Samsung zaprezentował nowe flagowe smartforny Galaxy S7 i S7 Edge. Oba oferują technologię Dual Pixel AF, która zapowiada rewolucję w działaniu autofokusu w smartfonach.

Samsung Galaxy S7
Samsung Galaxy S7

O technologii Dual Pixel usłyszeliśmy po raz pierwszy w lustrzankach Canon EOS 70D i najnowszym 80D. Samsung postanowił po raz pierwszy zaimplementować podobną technologię w swoich najnowszych smartfonach.

Samsung Galaxy S7
Samsung Galaxy S7

Zamiast używać specjalnych czujników fazowych umieszczonych na matrycy w liczbie mniejszej niż 5%, Samsung wykorzystuje wszystkie piksele do ustawiania ostrości.

Obraz

Pozwala to na szybsze i dokładniejsze ostrzenie niezależnie od miejsca w jakim znajduje się nasz fotografowany obiekt w kadrze. W rezultacie otrzymujemy bardzo szybki autofokus, który może wyznaczać nowe standardy na rynku najlepszych smartfonów. Poniżej prezentujemy porównanie osiągów Galaxy S6 i S7.

Liczba pikseli na 1/2,5-calowej matrycy CMOS została ograniczona do 12 Mpix, na rzecz ich rozmiaru 1.4um, co oznacza, że są o 56% większe niż w Galaxy S6, co obiecuje niższe szumy. Matryca to konstrukcja Sony IMX260. Obiektyw ma jasność f/1.7 i wbudowaną optyczną stabilizację obrazu. Pamięć wewnętrzna to 32 GB, do dyspozycji mamy także gniazdo kart microSD, co docenią osoby dużo filmujące i fotografujące za pomocą smartfona.

Mimo niedużych zmian we wzornictwie w nowych modelach wprowadzono kilka ulepszeń. Samsung Galaxy S7 i S7 Edge spełniają standardy IP68 co oznacza, że są wodoodporne do 1,5 m przez 30 min i odporne na kurz i pył. Model Edge oferuje 5,5-calowy ekran Super AMOLED, wersja standardowa 5,1-calowy. Oba mają rozdzielczość 2560x1440 .

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)