Samsung NX1000, NX210 i NX20 z łącznością Wi‑Fi

NX System
NX System
Piotr Dopart

19.04.2012 12:31, aktual.: 26.07.2022 20:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung rozszerza serię systemowych kompaktów NX o modele NX1000, NX210 i NX20, należące do linii Smart Foto. Oznacza to, że producent wyposażył je w moduł Wi-Fi umożliwiający natychmiastowe dzielenie się zdjęciami i filmami.

Samsung rozszerza serię systemowych kompaktów NX o modele NX1000, NX210 i NX20, należące do linii Smart Foto. Oznacza to, że producent wyposażył je w moduł Wi-Fi umożliwiający natychmiastowe dzielenie się zdjęciami i filmami.

Nowe modele serii NX wyposażono w opracowaną przez Samsunga dużą matrycę APS-C CMOS o rozdzielczości 20,3 megapiksela. Aparaty są w pełni zgodne z systemem i-Function, który pozwala użytkownikom zmieniać parametry pracy aparatu z poziomu obiektywu. Wystarczy przytrzymując przycisk, regulować obraz poprzez obracanie odpowiedniego pierścienia na obiektywie bez spuszczania wzroku z fotografowanego obiektu.

Samsung NX1000
Samsung NX1000

Według deklaracji producenta Samsungi NX1000, NX210 i NX20 stanowią połączenie dwóch założeń projektowych: wysoka jakość wykonywanych zdjęć i filmów oraz łatwa łączność z Internetem. Wykonanie sprzętu wg specyfikacji Smart Foto oznacza, że proces wgrywania zdjęć do różnych usług internetowych, takich jak Facebook, Picasa czy poczta e-mail, jest mocno zautomatyzowany i nie wymaga użycia kabli ani pośrednictwa komputera. Dzięki kreatywnym funkcjom w nowych NX zdjęcia publikowane na Facebooku można edytować z poziomu aparatu, m.in. przy wykorzystaniu dziesięciu filtrów Smart i funkcji selektywnego koloru.

Aparaty mają też opcje rejestrowania i wyświetlania zdjęć z wykorzystaniem innych urządzeń, połączenia aparatu ze smartfonem Samsung i używania go jako zdalnego wizjera (poprzez aplikację Remote Viewfinder), a także - dzięki funkcji Samsung Mobile Link - wyświetlania zdjęć na tabletach lub telewizorach SMART TV.

Samsung NX210
Samsung NX210

Według zapewnień Samsunga NX1000 najlepiej opisują słowa: kompaktowość, mobilność, design, funkcjonalność. Dostępny w kolorze białym, klasycznym czarnym i różowym sprzęt wyposażony jest w szereg funkcji, takich jak technologia Smart Auto 2.0 oraz klawisz skrótu Smart Link, które ułatwiają fotografowanie i natychmiastowe udostępnianie zdjęć.

Z kolei NX210 wyróżnia się elegancką, metalową obudową. Dwieście dziesiątka to niemal bliźniak modelu NX200, ze swoim wyświetlaczem AMOLED o przekątnej 3 cali. Aparat oferuje łatwy dostęp do funkcji Wi-Fi i bezprzewodowe wyświetlanie obrazów i filmów bezpośrednio w telefonach, tabletach (za pośrednictwem Samsung Mobile Link) lub telewizorach Smart TV (funkcja TV Link).

Samsung NX20
Samsung NX20

Z kolei NX20 to - jak każdy dwucyfrowy NX - propozycja dla zaawansowanych amatorów lub profesjonalnych fotografów szukających kompaktowego, bardzo mobilnego aparatu, który wygląda i działa jak lustrzanka cyfrowa - z dostępem do manualnego sterowania włącznie. Aparat wyróżnia się za sprawą minimalnego czasu otwarcia migawki na poziomie 1/8000 s. Zdjęcia można podejrzeć na obracanym wyświetlaczu AMOLED o przekątnej 3 cali. NX20 jest również wyposażony w elektroniczny wizjer o (co prawda niezbyt imponującej) rozdzielczości SVGA oraz w szereg innych funkcji i zaawansowanych ustawień.

Wszystkie trzy aparaty wyposażono w funkcje panoramy i panoramy 3D. Panel Smart zapewniać ma wygodny dostęp do wszystkich ustawień i funkcji, przez co kreatywne fotografowanie ma się stać łatwiejsze niż kiedykolwiek przedtem.

Samsung NX20
Samsung NX20

Źródło: Samsung

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)