Samsung pokazuje malutką pamięć przenośnią SSD o pojemności 2TB

Samsung pokazuje malutką pamięć przenośnią SSD o pojemności 2TB

Samsung pokazuje malutką pamięć przenośnią SSD o pojemności 2TB
Źródło zdjęć: © Samsung Portable SSD T3
Marcin Watemborski
05.01.2016 19:20, aktualizacja: 26.07.2022 19:21

Gigant na rynku elektronicznym – firma Samsung zapowiedziała wprowadzenie przenośnego urządzenia SSD o pojemności 2TB. Prezentujemy Wam szczegóły nowej pamięci masowej.

Urządzenie Samsung Portable SSD T3 jest mniejsze niż standardowa wizytówka – jego wymiary to zaledwie 74 x 58 x 10.5 mm, a waga wynosi 51 g. Pamięć zostanie wprowadzona na rynek w lutym tego roku.

Firma podaje, że malutki dysk będzie zapisywał i odczytywał dane z prędkością do 450 MB/s dzięki wykorzystaniu technologii USB 3.1 typu C. Dodatkowym założeniem jest to, że dzięki sprzętowemu 256-bitowemu szyfrowaniu AES i ochronie hasłem nie będzie możliwe jego odczytanie w przypadku zgubienia lub kradzieży.

Obraz
© Samsung Portable SSD T3

Mimo tego, że urządzenie nie ma w sobie żadnych ruchomych części Samsung oddaje je w ręce użytkowników wraz z odporną na wstrząsy obudową oraz wewnętrzną ramką, która chroni je, jak podaje producent, przed upadkiem do dwóch metrów.

T3 wg firmy ma być kompatybilny z wieloma systemami operacyjnymi, więc będzie mógł być podłączony bezpośrednio do telewizorów, smartfonów oraz komputera.

Pamięć ma być dostępna w 4 wariantach pojemnościowych: 250 GB, 500 GB, 1 TB oraz 2 TB oraz ma być opatrzona 3-letnią gwarancją producenta.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Samsunga.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)