Samsung WB1000 - zaawansowany i stylowy kompakt

Samsung WB1000 - zaawansowany i stylowy kompakt

Samsung WB1000 - stylowy i zaawansowany
Samsung WB1000 - stylowy i zaawansowany
Mateusz Gołąb
06.05.2009 13:00, aktualizacja: 02.08.2022 10:27

Samsung coraz lepiej radzi sobie w świecie fotografii - o ile jego lustrzanki to po prostu kopie Pentaksów, to modele kompaktowe to ich własne konstrukcje. I co ciekawe, coraz fajniejsze. Tak jak ten nowy model zaawansowanego kompaktu Samsung WB1000. Ma szerokokątny obiektyw firmy Schneider Kreuznach o ogniskowej zaczynającej się od 24 mm, 5-krotny zoom optyczny czy wyświetlacz o przekątnej 3 cali w technologii AMOLED.

Ekran AMOLED daje większy niż tradycyjny współczynnik kontrastu (10000:1), kolory są bardziej wyraziste, a czerń głębsza, lepiej widać na nim zdjęcia przy silnym oświetleniu zewnętrznym. Ekran AMOLED umożliwia też oglądanie pod dowolnym kątem, a przy tym wszystkim, zużywa o wiele mniej energii.

Nowoczesny aparat, taki jak WB1000 nie mógłby nie mieć możliwości nagrywania filmów. Ten nowy Samsung nagrywa je w rozdzielczości 720p i obsługuje kompresję H.264. Aby obejrzeć filmy na ekranie telewizora, konieczne jest dokupienie opcjonalnej stacji dokującej.

Znana z innych modeli Samsunga podwójna stabilizacja obrazu, jest także i w modelu WB1000 - jedna to optyczna, druga elektroniczna. I można je łączyć w działaniu. Jak powiedzieliśmy, ten model jest zaawansowany. Co to znaczy? A to, że ma możliwość, prócz łatwych ustawiań w pełni automatycznych, ustawienia preselekcji przesłony, preselekcji migawki oraz w pełni manualnych trybów fotografowania, w tym także możliwość wyregulowania temperatury barwy od 2800K do 10000K.

Jedną z dostępnych opcji jest tryb Smart Auto. Kiedy korzystamy z tego rozwiązania aparat wybiera samoczynnie spośród 11 programów tematycznych najbardziej odpowiedni dla warunków, w których aktualnie znajduje się fotografujący. Na przykład, jeśli użytkownik robi zdjęcie szczytu górskiego, Smart Auto automatycznie wybierze tryb ?Krajobrazu". Jeśli następnym zdjęciem będzie portret, Smart Auto przełączy się w tryb ?Portretu" bez konieczności ręcznego ustawiania trybu

Wygodne przeglądanie zdjęć na dużym ekranie
Wygodne przeglądanie zdjęć na dużym ekranie

Przeglądanie zdjęć odbywa się dzięki funkcji Smart Album, która w wygodny sposób pozwala przeglądać nagromadzone zbiory zdjęć i filmów. Smart Album automatycznie organizuje pliki umożliwiając przeszukiwanie ich według szeregu kryteriów: daty wykonania, rodzaju pliku, odcienia oraz informacji czy jest to zdjęcie, plik video lub notatka głosowa.

Użytkownicy mogą również wykorzystać technologię wykrywania twarzy, mrugnięcia, uśmiechu oraz funkcję Beauty Shot. Stworzony, aby pomagać utrwalać lepsze portrety oraz zdjęcia grupowe przyjaciół lub rodziny tryb wykrywania twarzy identyfikuje do dziesięciu twarzy w kadrze. Ciekawą funkcją jest usuwanie zdjęć do kosza w wewnętrznej pamięci aparatu, a nie bezpowrotne ich kasowanie. Dzięki temu można bez problemu przywrócić przypadkowo usunięte zdjęcie.

Typowe już dla Samsunga analogowe wskaźniki znalazły się i w tym modelu. Są urocze. Sam aparat obudowany jest nierdzewną, szczotkowaną stalą. Cena to ok. 1699 zł.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)