Patent Samsunga może zrewolucjonizować selfie?

Patent Samsunga może zrewolucjonizować selfie?
Sara Weber

30.04.2019 13:13, aktual.: 26.07.2022 15:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Możliwość zrobienia nie tylko perfekcyjnego selfie, ale także zobaczenie, jak będzie wyglądało zdjęcie, które robi ci druga osoba, to właśnie nowy patent, nad którym pracuje firma samsung. Powstał już prototyp smartfona, który ma dwa wyświetlacze, po obu stronach.

Dwa aparaty, dwa wyświetlacze

Samsung opatentował nowy projekt smartfona, którego wyświetlacz "otacza telefon” - znajduje się po obu stronach telefonu. Daje to możliwość zrobienia perfekcyjnego autoportretu - do tego przeznaczony jest wyższej klasy tylny aparat, a na wyświetlaczu pod aparatem można zobaczyć, jakie będą efekty.

Obraz

Druga opcja, to możliwość zobaczenia, jak będzie wyglądało zdjęcie robione przez druga osobę - pozując, model ma podgląd na żywo, jak będzie wygadało zdjęcie, które jest mu właśnie robione. Ten patent oznacza, że nie trzeba już zmieniać widoku kamery, wystarczy odwrócić telefon, który z obu stron ma zarówno aparat, jak i pokazuje podgląd na żywo.

Obraz

Użytkownik może mieć oba wyświetlacze aktywne lub korzystać tylko z jednego - wyświetlacz może być stale aktywny z przodu i z tyłu, istnieje jednak możliwość wyłączenia go z jednej strony i swobodne przełożenie na drugą stronę. Sterowanie to odbywa się dotykowo lub przy pomocy rysika. Można z nich korzystać na różne sposoby - np. pierwszy wyświetlacz pokazuje powiadomienie o otrzymanej wiadomości, a dopiero po przeciągnięciu jej na ekran główny można na nią odpowiedzieć. Sam wyświetlacz zajmuje prawie całą powierzchnię telefonu.

Jaka jeszcze rewolucja kryje się w tym Samsungu?

Kolejna nowość, jaka pojawia się w nowym Samsungu, to możliwość tłumaczenia języka. Polega ona na jednoczesnym tłumaczeniu w taki sposób, że każdy z rozmówców mówi, a smartfon wyświetla tłumaczenie. Jest ono widoczne dla obu osób, bez potrzeby obracania telefonu.

Obraz

Należy jednak pamiętać, że podwójny ekran to nie nowość, ponieważ to rozwiązanie ma smartfon Vivo NEX, jednak działają jako dwa oddzielne wyświetlacze - nie mogą pracować jednocześnie. Model ten ma także funkcję Pose Director, która podczas pozowania, czy robienia zdjęcia, wysyła sugestie z biblioteki obrazów.

Jest spora szansa na to, że ten innowacyjny smartfon Samsunga trafi do sprzedaży. Póki co jest w fazie testów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)