Samyang AF 24 mm f/1.8 to obiektyw przeznaczony do astrofotografii

Samyang AF 24 mm f/1.8 to obiektyw przeznaczony do astrofotografii
Marcin Watemborski

12.04.2021 09:47, aktual.: 12.04.2021 11:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Samyang pokazuje ostatnio coraz ciekawsze konstrukcje optyczne. Ich najnowszy obiektyw szerokokątny Samyang AF 24 mm f/1.8 został skonstruowany z myślą o miłośnikach astrofotografii. Na czym dokładnie polega jego działanie?

Samyang tudzież Rokinon czy też Bower (różne nazwy dla różnych regionów świata) zapowiadał niedawno 2 nowe obiektywy. Od tamtego czasu został pokazany jeden z nich, a drugi wciąż pozostaje tajemnicą.

Samyang AF 24 mm f/1.8 to obiektyw szerokokątny przeznaczony do pełnoklatkowych bezlusterkowców z mocowaniem Sony E. Jak sama nazwa wskazuje – jest wyposażony w silnik autofokusa. Producent sugeruje, że jest to szkło kierowane do miłośników astrofotografii, ale o tym za chwilę.

W środku znajdziemy 11 elementów optycznych rozmieszczonych w 8 grupach, w tym 2 elementy asferyczne, 3 o bardzo wysokim współczynniku refrakcji oraz 2 o bardzo niskiej dyfrakcji. Minimalna odległość ogniskowania wynosi 19 cm, a duży otwór względny f/1.8 9-listkowej przysłony zapewni możliwość robienia zdjęć w kiepskich warunkach oświetleniowych, jak też przyjemne dla oka rozmycie tła.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/7]

Samyang AF 24 mm f/1.8 to pierwszy konstrukcja, która została wyposażona naraz w kilka funkcji ustawiania ostrości. Klikalny przełącznik pozwala na ustawienie pierścienia ostrości w trybie zmiany ostrości (Mode 1) lub przysłony (Mode 2). Poniżej znalazł się programowalny przycisk funkcyjny.

Tryb astrofotografii automatycznie włączy ręczne ustawianie ostrości, przesunie i zablokuje ostrość na nieskończoność po czym poinformuje o tym użytkownika zapaleniem zielonej diody LED. Włączenie czerwonej diody sygnalizuje wyjście z trybu ostrzenia na nieskończoność.

Sugerowana cena detaliczna wynosi 549 dolarów, czyli ok. 2100 złotych. Samyang AF 24 mm f/1.8 pojawi się w sprzedaży w czerwcu 2021 roku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)