Samyang AF 24 mm f/1.8 to obiektyw przeznaczony do astrofotografii

Samyang AF 24 mm f/1.8 to obiektyw przeznaczony do astrofotografii

Samyang AF 24 mm f/1.8 to obiektyw przeznaczony do astrofotografii
Marcin Watemborski
12.04.2021 09:47, aktualizacja: 12.04.2021 11:47

Firma Samyang pokazuje ostatnio coraz ciekawsze konstrukcje optyczne. Ich najnowszy obiektyw szerokokątny Samyang AF 24 mm f/1.8 został skonstruowany z myślą o miłośnikach astrofotografii. Na czym dokładnie polega jego działanie?

Samyang tudzież Rokinon czy też Bower (różne nazwy dla różnych regionów świata) zapowiadał niedawno 2 nowe obiektywy. Od tamtego czasu został pokazany jeden z nich, a drugi wciąż pozostaje tajemnicą.

Samyang AF 24 mm f/1.8 to obiektyw szerokokątny przeznaczony do pełnoklatkowych bezlusterkowców z mocowaniem Sony E. Jak sama nazwa wskazuje – jest wyposażony w silnik autofokusa. Producent sugeruje, że jest to szkło kierowane do miłośników astrofotografii, ale o tym za chwilę.

W środku znajdziemy 11 elementów optycznych rozmieszczonych w 8 grupach, w tym 2 elementy asferyczne, 3 o bardzo wysokim współczynniku refrakcji oraz 2 o bardzo niskiej dyfrakcji. Minimalna odległość ogniskowania wynosi 19 cm, a duży otwór względny f/1.8 9-listkowej przysłony zapewni możliwość robienia zdjęć w kiepskich warunkach oświetleniowych, jak też przyjemne dla oka rozmycie tła.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/7]

Samyang AF 24 mm f/1.8 to pierwszy konstrukcja, która została wyposażona naraz w kilka funkcji ustawiania ostrości. Klikalny przełącznik pozwala na ustawienie pierścienia ostrości w trybie zmiany ostrości (Mode 1) lub przysłony (Mode 2). Poniżej znalazł się programowalny przycisk funkcyjny.

Tryb astrofotografii automatycznie włączy ręczne ustawianie ostrości, przesunie i zablokuje ostrość na nieskończoność po czym poinformuje o tym użytkownika zapaleniem zielonej diody LED. Włączenie czerwonej diody sygnalizuje wyjście z trybu ostrzenia na nieskończoność.

Sugerowana cena detaliczna wynosi 549 dolarów, czyli ok. 2100 złotych. Samyang AF 24 mm f/1.8 pojawi się w sprzedaży w czerwcu 2021 roku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)