Samyang AF 35 mm f/1.8 FE - jasny, szeroki standard za małe pieniądze

Samyang AF 35 mm f/1.8 FE - jasny, szeroki standard za małe pieniądze
Marcin Watemborski

14.09.2020 09:46, aktual.: 14.09.2020 13:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koreańska firma Samyang właśnie zaprezentowała kolejny ze swoich obiektywów z autofokusem. Tym razem jest to szeroki standard do pełnoklatkowych bezlusterkowców Sony. Samyang AF 35 mm f/1.8 FE może być interesującą alternatywą dla drogich obiektywów systemowych.

Samyang AF 35 mm f/1.8 FE charakteryzuje się nie tylko dużym otworem względnym przysłony, ale również kompaktową i lekką konstrukcją. Waży on zaledwie 210 gramów i mierzy 63,5 mm długości przy średnicy 65 mm. Dodatkowo został uszczelniony przed działaniem trudnych warunków atmosferycznych.

W środku znalazło się 10 elementów optycznych w 8 grupach, w tym 2 soczewki asferyczne oraz 2 hybrydowe asferyczne, których zadaniem jest minimalizowanie aberracji sferycznej i zniekształceń. Duży otwór względny połączony z 9-listkową konstrukcją przysłony ma zapewnić miękki, kolisty bokeh oraz płytką głębię ostrości.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

Na boku tubusu obiektywu znalazł się przełącznik indywidualnego trybu, do którego mogą być przypisane różne funkcje za pomocą stacji dokującej Samyang Lens Station. Układ autofokusa bazuje na silniku liniowym Linear STM, który ma zapewnić precyzyjne i szybkie ustawianie ostrości. Dodatkowym atutem jest jego znikoma głośność, co nie będzie przeszkadzało nawet podczas filmowania.

Samyang AF 35 mm f/1.8 FE pojawi się w sprzedaży w pierwszej połowie października 2020 roku, a jego cena wyniesie 1590 złotych. Dla porównania, w systemie Sony obiekty Sony FE 35 mm f/1.8 kosztuje około 3000 złotych, jednak jest on wyposażony w stabilizację obrazu OSS.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)