Samyang AF 85 mm f/1.4 FE - kolejny Samyang z autofokusem i mocowaniem Sony FE

Samyang AF 85 mm f/1.4 FE - kolejny Samyang z autofokusem i mocowaniem Sony FE
Monika Homan

18.03.2019 12:02, aktual.: 26.07.2022 15:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W portfolio firmy Samyang pojawił się szósty obiektyw z autofokusem dla systemu pełnoklatkowego Sony. Producent skupił się na ostrości i pięknym rozmyciu tła.

Firma Samyang zaprezentowała kolejny, dziewiąty w swoim portfolio obiektyw autofokusem. Tym razem na rynku pojawi się Samyang AF 85 mm f/1.4 FE - to szósty obiektyw z mocowaniem Sony FE

Obraz

Podczas projektowania tego obiektywu inżynierowie skupili się na dwóch aspektach: ostrości obrazu i rozmyciu tła. Szkoło zostanie zaprezentowane w Polsce podczas EXPOzycji w dniach 9-10 maja, w Krakowie.

Obraz

Obiektyw zbudowany jest z 11 elementów w 8 grupach, w tym jedno o niskiej dyspersji oraz 4 soczewki HR o wysokiej refrakcji. Obiektyw wyróżniać będzie niska waga - 568 gramów. Jego obudowa jest uszczelniona przed warunkami atmosferycznymi, a zewnętrzne soczewki pokryte zostały powłokami Samyang Ultra Mulit Coating.

Obraz

Samyang AF 85 mm f/1.4 FE może być ciekawą alternatywą dla droższych i przy okazji cięższych obiektywów o ogniskowej 85 mm - Sony i Sigmy.

Obiektyw będzie kosztował 2799 zł i pojawi się w sklepach wiosną tego roku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)