SanDisk Extreme PRO SD UHS-I o pojemności 1 TB to najszybsza karta na rynku

SanDisk Extreme PRO SD UHS‑I o pojemności 1 TB to najszybsza karta na rynku

SanDisk Extreme PRO SD UHS-I o pojemności 1 TB to najszybsza karta na rynku
Justyna Kocur-Czarny
08.09.2019 08:30, aktualizacja: 26.07.2022 15:38

Podczas targów IFA zaprezentowano SanDisk Extreme PRO SD UHS-I o pojemności 1 TB. To najszybsza na świecie karta w tym standardzie zapisu i pojemności.

Na targach IFA pojawiły się nowe, najszybsze w historii karty pamięci, które docenią przede wszystkim filmowcy i fotografowie. Chodzi o karty SanDisk Extreme PRO CFexpress, które wykorzystują technologię NVMe. Karty pozwolą na przykład na stabilne nagrywanie plików w rozdzielczości 6K. Inna nowość, to karta SanDisk Extreme PRO SD UHS-I o pojemności 1 TB, która jest najszybszą na świecie kartą standardu SD UHS-I o tej pojemności. Pozwala na odczytywanie informacji z prędkością 170 MB/s. Powinna pojawić się na rynku jeszcze w tym roku i pozwoli na stabilne nagrywanie materiału 4K lub zapisywanie serii zdjęć. Udało nam się ją przetestować.

SanDisk Extreme PRO SD UHS-I o pojemności 1 TB

Karta z wyglądu niczym się nie różni od standardowych. Jej niezwykłość polega na tym, że ma pojemność dysku zewnętrznego, na którym mieszczą mi się zdjęcia z całego roku. Miałam okazję ją przetestować na stoisku WD na targach IFA. Co można sprawdzić, mając ją przez kilka minut do dyspozycji?

Włączyłam zapisywanie plików w formacie RAW+JPEG w najwyższej jakości. Przestawiłam na szybki tryb seryjny i nacisnęłam spust migawki. Wykonałam kilkadziesiąt zdjęć, a potem nacisnęłam spust znowu, żeby wykonać kolejne. Zero problemu. Oczywiście samo zapisywanie zdjęć chwilę trwało (myślę, że ok. 1s/zdjęcie), ale w żaden sposób nie przeszkadzało to w używaniu aparatu.

Ktoś mógłby zapytać, po co to wszystko, ale mi bardzo podoba się ten kierunek. Jeśli możemy mieć bardziej pojemne i szybsze karty - róbmy to. Karta SanDisk Extreme PRO SD UHS-I na pewno znajdzie zastosowanie wśród filmowców. Warto jednak dodać, że w tej karcie chodzi przede wszystkim o pojemność. Wg informacji z targów IFA, karta ma się pojawić na polskim rynku już w październiku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)