SanDisk FlashBack, czyli backup dla notebooków

SanDisk FlashBack, czyli backup dla notebooków

Mateusz Gołąb
04.03.2008 23:10, aktualizacja: 02.08.2022 11:19

SanDisk FlashBack Adapter mieści się w gnieździe ExpressCard i nieustannie szyfruje i kopiuje dane z laptopa na kartę SD. To świetne koło ratunkowe dla wszystkich, którzy często zabierają na fotograficzne wypady swojego laptopa i narażają go na np. zalanie kawą czy zwykłe utopienie w błocie.

A podczas podróży przyda się najbardziej, bo mieści się w gnieździe w całości, poza obrys komputera nic nie wystaje. Do środka można włożyć dowolną kartę SD lub SDHC. Do urządzenia dołączone jest oprogramowanie (przeznaczone dla laptopów z systemem Windows), po jego zainstalowaniu użytkownik może wybrać źródła kopii zapasowej, wskazując określone pliki, foldery i/lub typy plików. Od tego momentu urządzenie będzie szyfrować i kopiować dane użytkownika, obrazy, muzykę i inne pliki automatycznie i nieustannie z dysku komputera na kartę pamięci.

Kopia jest aktualizowana natychmiast po wprowadzeniu zmian w pliku albo po dodaniu lub usunięciu pliku. Użytkownik nie musi tworzyć harmonogramu kopiowania ani podejmować dalszych interwencji. Jeśli taka kopia to za mało, można dodatkowo skorzystać z opcji tworzenia kopii zapasowej online ? dzięki usłudze BeInSync.

SanDisk FlashBack Adapter pojawi się w sprzedaży w drugim kwartale tego roku w cenie ok. 30 dolarów.

Źródło: SanDisk

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)