SanDisk prezentuje najpojemniejszą na świecie kartę microSD o pojemności 400 GB

SanDisk prezentuje najpojemniejszą na świecie kartę microSD o pojemności 400 GB

SanDisk Ultra microSDXC UHS-I 400GB
SanDisk Ultra microSDXC UHS-I 400GB
Marcin Falana
31.08.2017 09:28, aktualizacja: 26.07.2022 18:21

Jeżeli macie problem z miejscem na karcie w swoim smartfonie albo kamerce sportowej, to SanDisk ma na to rozwiązanie. Na targach IFA SanDisk zaprezentował właśnie najpojemniejszą na świecie kartę microSD o pojemności 400 GB.

Obecnie nawet smartfony, nieduże kamerki sportowe i drony oferują możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K, więc pojemna karta pamięci, na której zmieścimy wszystko, jest czymś nieodzownym. Western Digital oficjalnie zaprezentował dziś kartę pamięci 400GB SanDisk Ultra microSDXC UHS-I – najbardziej pojemną na świecie kartę microSD do urządzeń mobilnych.

SanDisk Ultra microSDXC UHS-I 400GB
SanDisk Ultra microSDXC UHS-I 400GB

Dwa lata po wprowadzeniu przełomowej karty 200GB SanDisk Ultra microSDXC, Western Digital zdołał podwoić jej pojemność, zachowując tak samo małe gabaryty nośnika. Western Digital osiągną tak ogromną pojemność, wykorzystując swoje autorskie technologie z dziedziny pamięci, a także unikalny projekt i proces produkcyjny, które pozwalają zapisać więcej bitów na kościach pamięci.

"Cały czas przesuwamy technologiczne granice i zmieniamy sposób, w jaki konsumenci korzystają z urządzeń mobilnych. Osiągając kolejny etapu rozwoju technologii jesteśmy w stanie zaspokoić ogromne zapotrzebowanie naszych klientów na przestrzeń dyskową, z pomocą rozwiązań storage, którym mogą zaufać.”

Nowa karta – idealna do smartfonów i tabletów z systemem Android – może pomieścić np. do 40 godzin materiału Full HD i oferuje superszybki transfer danych, z prędkością sięgającą 100MB/s. Przy takiej szybkości użytkownik może skopiować do 1200 zdjęć na minutę. Co więcej, karta 400GB SanDisk Ultra microSD spełnia wymagania specyfikacji A1 App Performance Class - oznacza to, że zapisane na niej aplikacje uruchamiają się szybciej.

Korzystając ze zaktualizowanej aplikacji SanDisk Memory Zone, użytkownicy mają pełną kontrolę nad kartą pamięci. Dostępny nieodpłatnie w Google Play program jest kompatybilny z większością urządzeń z systemem Android i pozwala na wygodne znajdowanie, organizowanie, przesyłanie i backupowanie plików – w tym również opatrzonych tagami plików z serwisów Facebook oraz Instagram.

Cena i dostępność

Karta 400GB SanDisk Ultra microSDXC UHS-I objęta jest limitowaną, 10-letnią gwarancją. Sugerowana cena detaliczna w USA to 249,99 dolarów, czyli przy obecnym kursie około 900 zł.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)