Scott Kelby’s Worldwide Photowalk - ogólnoświatowy spacer z aparatem już w październiku

Scott Kelby’s Worldwide Photowalk - ogólnoświatowy spacer z aparatem już w październiku

Scott Kelby’s Worldwide Photowalk - ogólnoświatowy spacer z aparatem już w październiku
Monika Homan
07.09.2018 12:59, aktualizacja: 26.07.2022 17:52

Scott Kelby’s Worldwide Photowalk to ogólnoświatowa inicjatywa, która zrzesza społeczność fotografów. W jednym dniu w wielu miejscach na Ziemi miłośnicy fotografii spotykają się żeby wspólnie spacerować z aparatem i złapać kilka pięknych ujęć.

W pierwszą sobotę października (6.10) fotografowie z całego świata złapią w dłoń swoje aparaty i spotkają się w wyznaczonych miejscach, żeby wybrać się na wspólny spacer w ramach Scott Kelby’s Worldwide Photowalk. Podczas spotkania będą robić zdjęcia, poznawać się, ale przede wszystkim dobrze się bawić. Po spacerze, uczestnicy będą mogli konkurować ze sobą w konkursie.

Udział w spacerze jest bezpłatny, wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej imprezy i znaleźć spacer, który nas interesuje. W Polsce jest 7 miejsc zbiórki: w Szczecinie, Zielonej Górze, Gdańsku, Chodzieży, Płocku, Ostrołęce i Bieruniu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zostać liderem kolejnego spaceru i wystartować z dowolnego miejsca. Ilość uczestników każdego ze spacerów ograniczona jest do 50 osób.

W ramach konkursu każdy uczestnik może zgłosić jedno zdjęcie, które zostało zrobione podczas spaceru, do lidera swojej przechadzki. Lider spośród wszystkich zgłoszonych prac wybierze jedną, która przejdzie do kolejnego etapu. Później Scott Kelby przeanalizuje wszystkie prace i wybierze zwycięzcę. Liderzy spacerów będą mnieli okazję zmierzyć się w osobnym konkursie, dedykowanym specjalnie dla nich. Organizowany jest również konkurs na najlepszy film. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 29 października.

Na stronie Scott Kelby’s Worldwide Photowalk znajdziecie kilka poradników, przygotowanych przez Rica Sammona, dzięki którym możecie zrobić lepsze zdjęcia. Dowiecie się z nich jak fotografować zachód słońca, ludzi, miasta, czy to, jak wybrać odpowiedni sprzęt.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)