Seb Agnew stworzył hiperrealistyczne scenerie używając miniatur

Seb Agnew stworzył hiperrealistyczne scenerie używając miniatur

Sceneria jednej z kostek w projekcie "Cubes".
Sceneria jednej z kostek w projekcie "Cubes".
Źródło zdjęć: © instagram.com/seb.agnew
Mateusz Czerniak
29.06.2020 17:23, aktualizacja: 26.07.2022 14:51

Fotograf Seb Agnew w swoim nowym cyklu fotograficznym "Cubes" zastosował miniatury. Ten ruch pozwolił mu mieć ogromną kontrolę nad rekwizytami i przestrzenią, co zaowocowało niezwykłą, hiperrealistyczną scenerią.

Autor zdjęć podkreśla, że zaczynając projekt, nie miał żadnego wykształcenia ani doświadczenia w tworzeniu miniatur i musiał się uczyć tego całkowicie od zera. W ciągu 18 miesięcy Agnew wykonał dziewięć indywidualnych zestawów miniaturowych. Zrobił to przy użyciu różnych materiałów i technik rzemieślniczych oraz wycinania laserowego i drukowania 3D.

Fotograf zaznacza, że modele były fotografowane oddzielnie, ze zwróceniem szczególnej uwagi na dopasowanie perspektywy, światła i koloru.

– W ciągu ostatnich kilku lat często patrzyłem na trzypiętrowe budynki znajdujące się tuż za oknem mojej kuchni. W większości przypadków zasłony blokują widok na to, co dzieje się we wnętrzu mieszkań. Czasami widzę zapalone i zgaszone światła, migotanie telewizora lub sylwetkę jedynej osoby spoglądającej przez żaluzję. Nie mogę przestać się zastanawiać, co się dzieje w tych pokojach? Co myślą i czują ich mieszkańcy? – stwierdził autor zdjęć.

Jeśli interesujesz się wystrojem wnętrz, prosimy - wypełnij tę ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)