Sekretne życie myszek na przeuroczych zdjęciach

Sekretne życie myszek na przeuroczych zdjęciach

Sekretne życie myszek na przeuroczych zdjęciach
Źródło zdjęć: © © Dean Mason / [Facebook](https://www.facebook.com/pg/deanmasonwildlifephotography/)
Paweł Ziemiński
16.07.2019 10:11, aktualizacja: 26.07.2022 15:44

Dean Mason specjalizuje się w fotografii dzikiej przyrody. W chwilach wolnych od podróży jest miłośnikiem fotografowania badylarek pospolitych, które żyją niedaleko jego domu. Na zdjęciach wyglądają przeuroczo!

Badylarka pospolita to ssak z rodziny myszowatych. Jest to jedyny żyjący przedstawiciel tego gatunku. Te zwierzęta są malutkie. Ich długość ciała wynosi od 6 do 7,5 cm bez ogona. Są żółtawe lub rdzawobrunatne i zawsze mają biały brzuszek. Najczęściej można je spotkać w wilgotnych łąkach, są skryte w wysokiej trawie.

Charakterystyczne dla badylarek są kuliste gniazda, które gryzonie budują na wysokości 20-100 cm od ziemi. Pewnie stąd właśnie charakterystyczna nazwa. Ich siedliska często można znaleźć na łąkach i polach, a w środku gniazd można znaleźć młode, które przebywają tam do dwóch tygodni. Po urodzeniu maluchy są całkowicie ślepe i otwierają oczy dopiero po około 8-10 dniach.

Długość życia badylarek to zaledwie 18 miesięcy, lecz każdy dzień przepełniony jest wieloma aktywnościami. Te najmniejsze europejskie stworzonka z chwytnym ogonem stały się obiektem zainteresowań Deana Masona z brytyjskiego Dorset. Nikt nie ujął ich w tak wyjątkowy sposób, jak on. Z resztą – zobaczcie sami.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie fotografa.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)