Selfie kosztowało kobietę równowartość 34 tys. złotych. Było warto?

Selfie kosztowało kobietę równowartość 34 tys. złotych. Było warto?

Selfie kosztowało kobietę równowartość 34 tys. złotych. Było warto?
Marcin Watemborski
03.11.2020 12:25, aktualizacja: 03.11.2020 13:25

Myślicie, że bohaterka tej opowieści coś zniszczyła? Zrobiła komuś krzywdę? Nic z tych rzeczy. Co prawda złamała prawo i w konsekwencji musiała zapłacić za to sporą kwotę, bo aż 6600 funtów, czyli prawie 34 000 złotych. Czym zawiniła?

Carys Ann Ingram studiuje fotografię w Manchasterze. 12 października 2020 roku postanowiła polecieć do domu w Jersey, co nie było mądre z jej strony. Manchaster jest jednym z europejskich ognisk pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 i według panującego tam prawa, kobieta powinna była poddać się 5-dniowej samoizolacji, po czym wykonać test na COVID-19.

Dziewczyna pewnego dnia dostała telefon od linii lotniczych z informacją, że podczas jej lotu z Manchesteru, u jednego z pasażerów potwierdzono zakażenie wirusem. W związku z tym powinna była poddać się dłuższej izolacji i zrobić test po 8 dniach. Cóż, Ingram nie chciała marnować czasu spędzonego w rodzinnej miejscowości.

Bez większego przemyślenia, młoda fotografka postanowiła pójść na zakupy, wpaść do restauracji oraz odwiedzić przyjaciółkę. Gdy poszła coś zjeść, zrobiła selfie w restauracji El Tico i wrzuciła je na Instagram. Zdjęcie było niezbitym dowodem na niedopełnienie obowiązku izolacji. Dziewczyna otrzymała wybór – zapłacić 6600 funtów grzywny lub spędzić w więzieniu aż 6 miesięcy. Wybrała tę pierwszą opcję i na pewno dało jej to do myślenia.

Zapewne w waszych głowach zrobiły się pytania, czy ktoś życzliwie pomógł Ingram i zgłosił je zachowanie do władz. Tego niestety nie wiemy, ale brzmi to całkiem prawdopodobnie. Żyjemy w dziwnych czasach, gdzie treści z mediów społecznościowych zdecydowanie mogą działać na nasza niekorzyść, co widać po powyższym przykładzie. Miejmy nadzieję, że dziewczyna chociaż nie straciła smaku i wizyta w restauracji była udana.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)