SELPHY CP 1300 czyli przenośna, bezprzewodowa drukarka 10x15 cm

SELPHY CP 1300
SELPHY CP 1300
Marcin Falana

11.08.2017 12:22, aktual.: 11.08.2017 15:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Canon zaprezentował ultrakompaktową drukarkę SELPHY CP 1300. Najnowszy model z rodziny SELPHY umożliwia bezpośrednie połączenie ze smartfonem lub aparatem i pozwala na szybkie i łatwe drukowanie zdjęć w najwyższej jakości 300 dpi.

Jeżeli chcecie drukować zdjęcia w locie, właściwie wszędzie, gdzie najdzie was na to ochota, to Canon ma propozycję, która spełnia te kryteria. SELPHY CP 1300 to bezprzewodowa i przenośna drukarka termosublimacyjna. Dzięki wbudowanej funkcji Wi-Fi i kompaktowej konstrukcji, zdjęcia można drukować w domu, ale także spoza niego – urządzenie jest niewielkie, więc można je zabrać np. na przyjęcie urodzinowe w plenerze. SELPHY CP 1300 pozwala na odrobinę kreatywności, oferując duży wybór opcji wydruków i rozmiarów. Dla wygody użytkownika i łatwości przeglądania zdjęć, model CP 1300 został wyposażony w duży, odchylany ekran LCD o przekątnej 3,2 cala.

SELPHY CP 1300
SELPHY CP 1300

Wydruki najwyższej jakości w mniej niż 60 sekund

Najnowszy model z rodziny SELPHY wykorzystuje technologię termosublimacyjną i pozwala uzyskać aż 256 odcieni każdego koloru, co w sumie daje 16,3 milionów różnych kolorów. Aby zmienić rodzaj papieru na błyszczące lub półbłyszczące (jedno z trzech dostępnych), bez konieczności wymiany papieru lub atramentu, wystarczy wcisnąć przycisk. W zaledwie 47 sekund użytkownik otrzymuje zdjęcie. Co więcej, fotografie są odporne na plamy po kawie czy nieestetyczne odciski palców, a także blaknięcie.

SELPHY CP 1300
SELPHY CP 1300

Dodatkowo drukarka SELPHY CP 1300 automatycznie rozpoznaje obiekt i tło zdjęcia, dzięki czemu zmniejsza szumy i dostosowuje kolory, aby zapewnić odpowiednią jasność i ostrość obrazu. Dzięki ramce do kadrowania twarzy i możliwości skorzystania z 43 domyślnych rozmiarów, tworzenie zdjęć do dokumentów tożsamości jest dziecinnie proste, a nadrukowane prowadnice ułatwiają wycinanie zdjęć.

SELPHY CP 1300
SELPHY CP 1300

Drukowanie poza domem

Wbudowana funkcja Wi-Fi pozwala na spontaniczne drukowanie bezpośrednio z aparatu, smartfona lub tabletu. Drukarka SELPHY CP1300 jest kompatybilna zarówno z urządzeniami Apple iOS oraz Android. Aby drukować bezpośrednio z urządzenia bez konieczności pobierania aplikacji, użytkownicy obu systemów mogą skorzystać odpowiednio z AirPrint lub Mopria. Drukarka została również wyposażona w gniazdo SD, co umożliwia natychmiastowe drukowanie z kart pamięci SD.

Drukarka SELPHY CP 1300 z opcjonalną baterią o dużej pojemności zmieści się w torbie, dzięki czemu użytkownik może zabrać wszędzie ze sobą. Aplikacja Canon PRINT pozwala wszystkim włączyć się do zabawy i podłączyć się do drukarki za pomocą funkcji Shuffle Print. W ten sposób członkowie rodziny mogą przesyłać zdjęcia i tworzyć kolaże składające się maksymalnie z ośmiu elementów.

Kreatywne drukowanie

Dzięki wielu opcjom wydruku SELPHY CP 1300 to drukarka, która powinna spodobać się dzieciom. Możemy na niej tworzyć pocztówki, odbitki w formie karty kredytowej czy naklejki. SELPHY CP 1300 umożliwia tworzenie kolaży i spersonalizowanych kart urodzinowych. Użytkownicy mogą także wydrukować paski ze zdjęciami w trybie fotobudki lub fotografie w znanym z Instagrama kwadratowym formacie. Intuicyjne ikony ułatwiają obsługę SELPHY CP 1300, dzięki czemu nawet początkujący użytkownicy mogą w pełni wykorzystywać możliwości drukarki.

Drukarka dostępna jest w trzech wersjach kolorystycznych: białej, czarnej i różowej. Nie znamy jeszcze ceny, ale prawdopodobnie urządzenie będzie kosztować mniej więcej tyle, co poprzednik, czyli ok. 400-500 zł.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)