Serial "Hotel 52" kręcony Canonem 5D Mark II

Serial "Hotel 52" kręcony Canonem 5D Mark II

Serial "Hotel 52" kręcony Canonem 5D Mark II
Jacek Siwko
23.04.2011 08:20, aktualizacja: 23.04.2011 10:20

Po raz pierwszy w polskim serialu użyto aparatu Canon 5D mark II. Wiele razy informowaliśmy o zastosowaniu pełnoklatkowej lustrzanki Canona w produkcji filmowej, np. w legendarnym już odcinku serialu "Dr. House". Czy z "Hotelem 52" będzie podobnie?

O przygodach Canona 5D Mark II z serialem "Dr. House" przeczytacie w tym wpisie. O sprawie zrobiło się głośno już rok temu. Wtedy było to dla wszystkich spore zaskoczenie, że użyto cyfrowej lustrzanki do kręcenia jednego z bardziej popularnych seriali.

Podana niedawno informacja o podobnym zastosowaniu Canona w rodzimej produkcji "Hotel 52" nie dziwi chyba już nikogo. Można się jedynie zastanawiać, dlaczego producenci tak późno zdecydowali się na taki krok.

W "Hotelu 52" Canon 5D Mark II został wykorzystany do kręcenia scen w samochodzie. Aparat przymocowano do samochodu na specjalnej szynie z przyssawkami.

Dzięki temu udało się nam uniknąć konieczności umieszczenia samochodu na lawecie. Aparat ten, nawet z dużym obiektywem, stanowi jedną trzecią długości kamery. Umieszczam go w takich miejscach, w jakich kamery nigdy albo prawie nigdy nie używałem - powiedział Grzegorz Kuczeriszka, reżyser serialu.

Źródło: CANON.PL

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)