Sesja nie z tego świata, czyli fotografowanie przy zerowej grawitacji

Sesja nie z tego świata, czyli fotografowanie przy zerowej grawitacji

Sesja nie z tego świata, czyli fotografowanie przy zerowej grawitacji
Źródło zdjęć: © © Reiko Wakai / [Instagram](https://www.instagram.com/reikowakai0705/)
Marcin Watemborski
07.11.2017 10:10, aktualizacja: 07.11.2017 11:10

Fotografia mody cały czas ewoluuje. Marzeniem Reiko Wakai było zrobienie kosmicznej sesji fotograficznej. Nie mogła sobie wymarzyć do tego lepszych warunków niż te, które jej zagwarantowano. Musicie zobaczyć na własne oczy jak wyglądała cała sesja!

Marzenie Reiko Wakai się spełniło. Dzięki wygranej w konkursie ”Capture your Dream Photo”, organizowanym przez portal Wix, mogła zrealizować kosmiczną sesję. Specjalizacją fotografki jest moda, lecz nie chodzi tu o zwykłe zdjęcia lookbookowe. Reiko uwielbia puścić wodzę fantazji w swojej twórczości.

Sesja odbyła się na pokładzie samolotu, który poruszał się lotem parabolicznym, by symulować stan nieważkości. Właściwie to chyba najbezpieczniejsze rozwiązanie, którego można było użyć do kosmicznej sesji. To na pewno coś, czego wielu z nas chciałoby doświadczyć – srebrne wnętrze, kosmiczna kreacja, lewitująca modelka i zero jakichkolwiek ograniczeń kreatywności. Mistrzostwo!

Podczas lotu każdorazowy stan nieważkości trwa około 30 sekund, więc Reiko oraz cała ekipa musieli mieć zaplanowane kadry wcześniej. Na cały lot złożyło się 15 chwil ”bez grawitacji” – to wcale nie jest dużo. Fotografka musiała działać prężnie, by nie zmarnować okazji do złapania idealnych kadrów.

Na pewno było to bardzo ciekawe doświadczenie i Wakai nauczyła się czegoś nowego. Więcej zdjęć z sesji możecie zobaczyć na jej stronie internetowej.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)