Sesja w Nowym Jorku za zdjęcie rodzinne

Sesja w Nowym Jorku za zdjęcie rodzinne

Steve McCurry / wikipedia
Steve McCurry / wikipedia
Jacek Siwko
23.07.2011 07:20, aktualizacja: 01.08.2022 14:35

Firma Hotpoint oraz światowej sławy fotograf Steve McCurry (znany ze swoich niesamowitych portretów wykonanych miedzy innymi dla National Geographic) zapraszają do udziału w nietypowym konkursie. Jego wyjątkowość wiąże się z tematyką zdjęć - zadanie polega na wykonaniu portretu rodzinnego. Zwycięska rodzina otrzyma możliwość wyjazdu do Nowego Jorku na rodzinną sesję zdjęciową, którą zrealizuje sam Steve McCurry.

Aby wziąć udział w konkursie, należy najpierw zalogować się na stronie Hotpoint.eu. Następnie trzeba wykonać portret swojej rodziny i załadować go na stronie konkursowej. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 10 października.

Steve McCurry twierdzi, że jedno ujęcie może wiele powiedzieć o życiu danej rodziny. Zabierając się za tworzenie rodzinnego portretu, warto mieć w sercu słowa mistrza:

W moich fotografiach staram się ukazać ten ulotny moment, kiedy w czyjejś twarzy wyraźnie widać duszę. Lubię, kiedy obraz opowiada ludzką historię. Kiedy wykonuję zdjęcia rodzinom, próbuję zawrzeć w obrazie siłę związków między ludźmi widoczną poprzez delikatne zmiany wyrazu twarzy, a także ich gesty i zachowanie.

Nadsyłane portrety przejdą wstępną weryfikację w głosowaniu internautów. Następnie spośród 50, na które oddano najwięcej głosów, Steve wybierze jedno zwycięskie. Wybrana rodzina poleci na sesję zdjęciową do Nowego Jorku w grudniu 2011 roku.

Konkurs można śledzić na Facebooku.

Źródło: HOTPOINT.EU

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)