Zaczyna się sezon burzowy. Zobacz prawdziwy pokaz potęgi natury

Zaczyna się sezon burzowy. Zobacz prawdziwy pokaz potęgi natury

Zaczyna się sezon burzowy. Zobacz prawdziwy pokaz potęgi natury
Źródło zdjęć: © © Ben Broady / [YouTube](https://youtu.be/NkvBZJk000k)
Monika Homan
05.04.2019 12:53, aktualizacja: 07.04.2019 19:07

W Polsce właśnie zaczynamy sezon burzowy. To najlepszy czas na próby uchwycenia zapierających dech w piersi kadrów z błyskawicami w roli głównej. Choć burze bywają niebezpieczne i przerażające, z całą pewnością są też niezwykle piękne. Zobaczcie sami.

Ben Broday jest fotografem i filmowcem z Australii. Specjalizuje się w astrofotografii, timelapsach i polowaniu na burze. W swojej pracy skupia się na wyżynach Kimberley w Australii Zachodniej.

Wyżyna Kimberley zajmuje powierzchnię prawie 360 tysięcy kilometrów kwadratowych. Tworzą ją stare pasma górskie poprzecinane piaskowcami, wapiennymi wąwozami i dolinami rzek. Płaskowyż Kimberley jest najbardziej niedostępną częścią Australii, co sprawia, że jest też bardzo atrakcyjnym terenem dla fotografa.

Tropikalno-monsunowy klimat Zachodniej Australii wpływa na to, że pojawiające się tam burze potrafią być naprawdę spektakularne. Ben stara się być z aparatem zawsze tam, gdzie formują się chmury burzowe. Efektem są wspaniałe timelapsy, które pozwalają ujrzeć potęgę natury.

Storm(4k)

Poza rozbłyskami wyładowań elektrycznych na zdjęciach Bena możemy zobaczyć kolorowe zachody słońca, tęcze tworzące się podczas ulewnych deszczy i wspaniałe formacje chmur - wszystko co najpiękniejsze w tym przerażającym czasem zjawisku, jakim jest burza.

W naszym klimacie sezon burzowy właśnie się rozpoczyna. Co prawda w Polsce burze mogą występować przez cały rok, ale najczęściej pojawiają się od kwietnia do października. Największa aktywność burzowa przypada na miesiące pomiędzy majem, a sierpniem. Być może nie będą to tak widowiskowe zjawiska, ale z pewnością już niedługo będziemy mogli podziwiać na niebie podobne spektakle.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)