Sfotografowała 50 grup etnicznych na 4 kontynentach, udowadniając, że piękno jest wartością uniwersalną

Sfotografowała 50 grup etnicznych na 4 kontynentach, udowadniając, że piękno jest wartością uniwersalną

Sfotografowała 50 grup etnicznych na 4 kontynentach, udowadniając, że piękno jest wartością uniwersalną
Źródło zdjęć: © © Natalia Ivanova / [Instagram](https://www.instagram.com/lesoriginesdelabeaute/)
Marcin Watemborski
16.08.2016 11:46, aktualizacja: 17.08.2016 11:10

Projekt „The Ethnic Origins of Beauty” udowadnia, że piękno nie ma narodowości i jest wartością uniwersalną – w każdym miejscu na świecie odnajdziemy jego przejawy i ideały. Przedsięwzięcie to jest artystycznym działaniem non-profit.

Jednym podobają się większe oczy, innym małe noski, ale nie należy zapominać o tym, że wszędzie można znaleźć piękno. Mamy swoje ideały zależnie od kręgów kulturowych. Oto ideały piękna o różnych podłożach etnicznych.

Natalia Ivanova, autorka projektu „The Ethnic Origins of Beauty”, jest rosyjską fotografką i fotoreporterką. Celem jej projektu było stworzenie dokumentu, który ukaże różnorodność ludzi na całym świecie. Dotychczas zrobiła prawie 100 zdjęć oraz filmów prezentujących 50 różnych grup etnicznych z 15 krajów, rozmieszczonych na 4 kontynentach.

„Język piękna został wybrany, aby dotrzeć do szerokiej międzynarodowej i wielokulturowej publiczności” - głosi opis projektu. „Przedmiotem tego projektu jest pokazanie prawdziwej skali różnorodności w pełny, jednolity i kreatywny sposób oraz scharakteryzowanie cech każdego środowiska etnicznego, bez względu na jego status".

Ivanova realizuje projekt od 2012 roku. Pierwszy raz został on zaprezentowany podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet w marcu 2014 roku w paryskiej siedzibie stowarzyszenia. Oczywiście nie obyło się bez zainteresowania nim przez UNESCO.

Więcej na temat projektu możecie się dowiedzieć z oficjalnej strony www.lesoriginesdelabeaute.com oraz profili Facebook i Instagram.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)