Poznajcie ludzi, którzy sfotografowali się ze swoimi podobiznami sprzed… kilkuset lat

Poznajcie ludzi, którzy sfotografowali się ze swoimi podobiznami sprzed… kilkuset lat

Poznajcie ludzi, którzy sfotografowali się ze swoimi podobiznami sprzed… kilkuset lat
Marcin Watemborski
18.09.2017 08:08, aktualizacja: 26.07.2022 18:20

Często zdarza się tak, że pewne typy urody się powtarzają i ludzie żyjący w kompletnie innych miejscach lub nawet czasach mogą być podobni do siebie. Te osoby sfotografowały się z obrazami, na których widnieją osoby wyglądające niemalże tak samo.

Podobno każdy z nas ma lub miał kiedyś sobowtóra. Z języka niemieckiego słowo ”doppelgänger” oznacza identycznego bliźniaka. Jednak to określenie jest również często wykorzystywane w znaczeniu mitologicznym. Oznacza ono często złego ducha, który potrafi pojawiać się jednocześnie w dwóch miejscach.

Obraz

”Podwójny wędrowiec” lub ”zły brat bliźniak” to określenia, które dotyczyły również osób, które poruszały się w taki sam sposób. Nawiązuje to również do sytuacji, gdy widzimy samych siebie w miejscu, w którym ujrzenie odbicia jest niemożliwe. Jak widzicie – związek ze zjawiskiem paranormalnym jest tutaj jak najbardziej trafny.

Obraz

Według ludowych wierzeń zobaczenie sobowtóra zwiastuje nadejście nieszczęścia lub zguby. Inne podania utożsamiają sobowtóra przyjaciela lub krewnego z potencjalnym niebezpieczeństwem tudzież chorobą. Spotkanie swojego złego brata bliźniaka to symbol nagłej śmierci.

Obraz

Trzeba przyznać, że symbolika sobowtóra jest dość przerażająca. Ciekawe, co pomyśleli ludzie, którzy znaleźli swoje podobizny na historycznych obrazach. Cóż – przynajmniej bohaterowie tych dzieł nie muszą się już bać o swoją przyszłość.

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)