Sharp Aquos R6 ma 1-calową matrycę oraz obiektyw Leica Summicron

Sharp Aquos R6 ma 1‑calową matrycę oraz obiektyw Leica Summicron

Sharp Aquos R6 ma 1-calową matrycę oraz obiektyw Leica Summicron
Marcin Watemborski
18.05.2021 07:20, aktualizacja: 18.05.2021 09:20

W przypadku nowego smartfona Sharp Aquos R6 już na wstępie mamy 2 ciekawe kwestie. Pierwsze to matryca o fizycznie dużym rozmiarze, a druga to obiektyw z logiem niemieckiej firmy Leica, co pokazuje nową współpracę. Dotąd znaliśmy je ze współpracy z Huawei.

W smartfonie Sharp Aquos R6 znajdziemy 1-calową matrycę o rozdzielczości 20 Mpix. Takie sensory są wykorzystywane z powodzeniem w aparatach kompaktowych. Z perspektywy fotografa patrząc – nie jest to duża matryca, z perspektywy użytkownika smartfona – nawet bardzo duża! Inżynierowie musieli obmyślić to, jak zmieścić taki sensor w środku urządzenia, które ma mieścić się bez problemu w kieszeni. Przy okazji – nie mamy potwierdzenia, kto wyprodukował wspomnianą matrycę, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że to sensor marki Sony.

Tym, co niemal od razu rzuca się w oczy, gdy spojrzymy na plecki smartfona jest obiektyw. Jest on wizualnie naprawdę spory i ma na sobie logo firmy Leica. Pod spodem przeczytamy, że jest to obiektyw Summicron 19 mm (ekwiwalent ogniskowej dla małego obrazka) f/1.9 ASPH. Ostatni skrót w nazwie oznacza, że konstrukcja jest wyposażona w soczewki asferyczne.

シャープ スマートフォンAQUOS 新製品発表会

Połączenie dużego fizycznie sensora o dość przeciętnej rozdzielczości sugeruje, że pojedyncze piksele mają spory rozmiar, co może przełożyć się na lepszą jakość obrazu w kiepskich warunkach oświetleniowych. Gdy dodamy do tego obiektyw o dużym otworze względnym f/1.9, dodatkowo potwierdzimy tę tezę. Przy okazji – większy sensor w parze z jasnym obiektywem to też płytsza głębia ostrości – nie tylko generowana przez algorytmy fotografii obliczeniowej, a jest to po prostu właściwość fizyczna.

Na przodzie znalazł się aparat do selfie o rozdzielczości 12,6 Mpix i przysłonie f/2.3, ale właściwie nie wiadomo o nim specjalnie więcej. Jeśli jednak jesteście ciekawi, co potrafi Sharp Aquos R6 pod kątem fotograficznym, rzućcie okiem na wirtualną galerię przygotowaną przez producenta.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/6]

Obecnie nie wiadomo, czy Sharp Aquos R6 pojawi się w sprzedaży poza granicami Japonii.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)