Shotkit odkrywa, co fotografowie mają w swoich torbach

Shotkit odkrywa, co fotografowie mają w swoich torbach
Źródło zdjęć: © © Ed Peers / shotkit.com
Hanna Rosół

28.02.2014 08:39, aktual.: 26.07.2022 20:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dyskusja na temat roli sprzętu w fotografii nieustannie wzbudza emocje. Wiemy, że to człowiek, a nie aparat robi zdjęcie. Z drugiej strony aby osiągnąć zamierzony efekt, potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Ale przyznajcie, czy oglądając zdjęcia, które szczególnie się Wam podobają, nie zastanawiacie się czasami: jakiego aparatu używa ten fotograf albo z jakiego obiektywu korzysta? Projekt Shotkit zaspokoi Waszą ciekawość.

Shotkit to strona internetowa, na której profesjonalni fotografowie dzielą się informacjami o sprzęcie, którego używają, i pozwalają zajrzeć do swojej fotograficznej torby. Pomysłodawcą tego projektu jest Mark Condon, brytyjski fotograf ślubny, który na swoim blogu opowiada o kulisach powstania Shotkit :

Mark Condon:

Z pewnością wszyscy zdają sobie sprawę, że to mózg jest odpowiedzialny za wspaniałe zdjęcie, a nie narzędzia! To oczywiście prawda, a nowo pojawiająca się rasa fotografujących iPhone'ami tylko potwierdza, że wspaniałe zdjęcie nie wymaga wspaniałego aparatu.Nie wiem jak wy, ale ja wciąż lubię wiedzieć, jakiego sprzętu używają inni fotografowie. Nieważne, czy daje to poczucie zadowolenia, że twój ulubiony fotograf używa takiego sprzętu jak ty, czy też może zdjęcie wzbudza zazdrość, która z kolei karmi ciekawość.

Obraz
© ©Jeff Cable / shotkit.com
Obraz
© ©Jeff Cable / shotkit.com
Obraz
© ©William Patino / shotkit.com
Obraz
© ©William Patino / shotkit.com

W projekcie do tej pory wzięli udział tacy fotografowie, jak Sam Hurd, Jeff Cable czy Richard Koci Fernandez. Prócz zdjęć samego sprzętu są też fotografie, które zostały za jego pomocą wykonane, oraz wypowiedzi ich autorów.

Obraz
© ©Per Zennstorm / shotkit.com
Obraz
© ©Per Zennstorm / shotkit.com
Obraz
© ©Jason Denning / shotkit.com
Obraz
© ©Jason Denning / shotkit.com

Jaki jest cel projektu Shotkit? Na pewno ma zaspokoić ciekawość innych. Mark Condon zwraca jednak uwagę na jeszcze jedną rzecz:

Mark Condon:

Mam pewne oczekiwania związane z tą stroną. Mam nadzieję, ze Shotkit wzbudzi ciekawość i wznieci ogień nowego pokolenia fotografów, którzy zdadzą sobie sprawę, że wspaniałe zdjęcia można zrobić za pomocą prostych narzędzi.

Przedsięwzięcie, w którym bierze udział coraz więcej osób, możecie śledzić na shotkit.com oraz na Facebooku.

Obraz
© ©Sam Hurd / shotkit.com
Obraz
© ©Sam Hurd / shotkit.com
Obraz
© © Tim Korbmacher / shotkit.com
Obraz
© ©Tim Korbmacher / shotkit.com
Obraz
© ©Satogi Nagata / shotkit.com
Obraz
© ©Satogi Nagata / shotkit.com
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)