Shutterbug kończy działalność drukowaną po 45 latach istnienia

Shutterbug kończy działalność drukowaną po 45 latach istnienia

Shutterbug kończy działalność drukowaną po 45 latach istnienia
Marcin Watemborski
23.05.2018 07:30, aktualizacja: 26.07.2022 18:01

Magazyn Shutterbug jest jednym z bardziej rozpoznawalnych tytułów na rynku prasy fotograficznej. Przez 45 lat był wydawany w klasycznej, drukowanej formie, lecz teraz się to zmieni na rzecz wydań on-line.

Współczesna fotografia koncentruje się wokół mediów cyfrowych i wiele osób nie ma świadomości jej fizycznego wymiaru, dopóki nie zacznie obcować z odbitkami, zamiast z cyfrowymi plikami, wyświetlanymi na monitorze komputera. W związku z tym magazyn Shutterbug zakończył działalność drukowaną po 45 latach istnienia.

Redaktor naczelny Dan Havlik informuje o zmianach polityki wydawnictwa. Strona internetowa magazynu rozrosła się do ogromnego rozmiaru i dotarła do fotografów na całym świecie. Celem Shutterbug jest teraz rozszerzanie swojej działalności jeszcze bardziej, koncentrowanie się na produkcjach wideo, mediach społecznościowych, odbiorze mobilnym oraz działaniach e-commerce.

Oprócz przeniesienia działalności w pełni na platformę cyfrową, Shutterbug planuje rozwinąć swoją społeczność i udostępnić możliwość publikacji swoich prac w galeriach większemu gronu użytkowników. Prawdopodobnie powstanie również sklep on-line.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Shutterbug.com.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)