Shuttout - pieniądze zebrane, serwis do konkursów fotograficznych startuje

Shuttout - pieniądze zebrane, serwis do konkursów fotograficznych startuje
Marcin Falana

22.05.2015 12:02, aktual.: 26.07.2022 19:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pomysłodawcy platformy do konkursów fotograficznych Shuttout zebrali 30 000 zł w trzy tygodnie i startują na poważnie.

Obraz

Jakiś czas temu pisaliśmy o projekcie Shuttout, który zbierał środki na portalu PolakPotrafi na stworzenie strony internetowej skupiającej konkursy fotograficzne, w których będą mogli brać udział amatorzy i wygrywać pieniądze.

Projekt Shuttout, który ma szansę zmienić reguły gry dla fotografów amatorów, zebrał 30 000 zł w zaledwie 3 tygodnie, od 180 osób. Środki będą przeznaczone na stworzenie portalu na światowym poziomie.

Obraz
© [www.shuttout.com/polakpotrafi](http://www.shuttout.com/polakpotrafi/)

Ideą, która przyświecała twórcom Shuttout jest sprawienie, by amatorzy fotografii mogli rozwijać swoje umiejętności oraz dotrzeć ze swoimi pracami do szerokiego grona odbiorców. Każdy, kto zarejestruje się w serwisie, będzie mógł stworzyć konkurs fotograficzny, w którym do zdobycia będą nagrody pieniężne uzależnione od wysokości wpisowego lub wziąć udział w już trwającym.

W ramach takich konkursów nagradzane będą nie tylko najlepsze prace, ale też najbardziej aktywni użytkownicy dzielący się swoją wiedzą i użytecznymi wskazówkami. Na organizacji zarobi także pomysłodawca. W regulaminie jest dla niego przeznaczone aż 10% uzbieranej kwoty.

„Konkursy fotograficzne będą również ciekawym narzędziem marketingowym dla firm, które zdecydują się wykorzystać je do promocji swojej marki.” - komentuje Mateusz Chłodnicki, pomysłodawca i twórca Shuttout.

Za wzięcie udziału w konkursie uczestnik zapłaci niewielkie wpisowe. Im więcej ludzi w danym konkursie, tym zwiększa się pula do podziału na nagrody. W ten sposób zwycięzca otrzymuje realną gotówkę.

Pozyskane od internautów środki zostaną przeznaczone na rozbudowanie platformy i pozwolą na jej szybki rozwój i zbudowanie zasięgu. W chwili obecnej dostępna jest wersja beta, na której zostały uruchomione pierwsze testowe konkursy.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)