Sigma 20 mm f/2 DG DN – jasny szeroki kąt w bardzo sensownej cenie trafia na rynek

Sigma 20 mm f/2 DG DN – jasny szeroki kąt w bardzo sensownej cenie trafia na rynek
Marcin Watemborski

10.02.2022 11:43, aktual.: 10.02.2022 12:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Sigma poszerza swoją ofertę obiektywów o szkło szerokokątne Sigma 20 mm f/2 DG DN, która charakteryzuje się nie tylko interesującymi parametrami, ale również całkiem przystępną ceną. Przeważnie takie obiektywy są znacznie droższe.

Sigma 20 mm f/2 DG DN to obiektyw szerokokątny o kącie widzenia równym 94,5 stopnia. 9-listkowa przysłona pracuje w zakresie f/2 – f/22, a średnica mocowania przedniego filtra wynosi 62 mm. Obiektyw został opracowany specjalnie z myślą o dobrej pracy z bezlusterkowcami.

Konstrukcja szkła opiera się na 13 elementach optycznych w 11 grupach. Znalazły się tam soczewki o niskiej oraz bardzo niskiej dyspersji oraz 3 asferyczne. Dobrą jakość obrazu, Sigma 20 mm f/2 DG DN zawdzięcza również powłokom Super Multi-Layer Coating oraz Nano Porous Coating, które odpowiadają za niwelowanie artefaktów jak duszki czy flary.

Obraz

W środku tubusu znajdziemy układ automatycznego ustawiania ostrości oparty na silniku krokowym. Zgodnie z informacjami producenta, ma on zapewniać cichą oraz precyzyjną pracę podczas fotografowania i filmowania. Co ciekawe, pierścień ustawiania ostrości na obudowie może współpracować liniowo lub nieliniowo po podłączeniu do korpusów z bagnetem L-Mount. Drugi pierścień na tubusie odpowiada za ustawienie pożądanej wartości przysłony. Nie zabrakło też przełącznika trybu ustawiania ostrości oraz algorytmów programowych odpowiadających za redukcję aberracji obiektywu.

Sigma 20 mm f/2 DG DN ma długość 72,4 mm i szerokość 70 mm. Konstrukcja waży 370 gramów, a minimalna odległość ostrzenia to 20 cm. Obiektywy są w całości produkowane w Japonii.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/7]

Najnowsze szkło można kupić z jednym z dwóch mocowań: Sony E lub L-Mount. Sigma 20 mm f/2 DG DN pojawi się w sprzedaży już 25 lutego 2022 roku w cenie 699 dolarów (ok. 2800 złotych).

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)