Czy zobaczymy nowy zoom w serii Sigma ART jeszcze w tym roku?

Czy zobaczymy nowy zoom w serii Sigma ART jeszcze w tym roku?
Marcin Falana

30.03.2016 11:24, aktual.: 26.07.2022 19:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pojawiły się pogłoski, że Sigma jeszcze w tym roku przedstawi nowe szkło. Tym razem ma to być 24-70 mm f/2.8. Popularny zoom prawdopodobnie wzbogaciłby zbierającą pozytywne opinie linię Sigma ART.

Sigma od momentu wprowadzenia nowych szkieł zbiera bardzo dobre recenzje. Szczególnie dużym zainteresowaniem profesjonalistów i zaawansowanych amatorów cieszy się seria jasnych szkieł - Sigma ART.

Obraz

Można było spodziewać się, że Sigma odświeży popularny obiektyw reporterski 24-70 mm f/2.8, który jest często “wołem roboczym” wykorzystywanym przez profesjonalistów, jednak jego cena w wersji systemowej wciąż rośnie i nowe wersje są bardzo drogie, przez co rezygnują z nich amatorzy. Czy nowe szkło Sigmy będzie w cenie przystępnej dla amatorów? O tym być może przekonamy się jeszcze w tym roku. Z drugiej strony patrząc na cenę Sigma 50 mm f/1.4 ART nie robiłbym sobie wielkich nadziei.

Jak donosi Canon Rumors obiektyw pojawił się na patencie o numerze 2016-38502, który Sigma opracowała jeszcze w 2014 roku, jednak opublikowała go dopiero w minionym tygodniu. Póki co, nie znamy wielu szczegółów dotyczących obiektywu Sigma 24-70mm f/2.8 DG OS HSM ART, ale można się spodziewać, że zobaczymy go jeszcze w tym roku.

Obiektyw podobno ma być tańszy od konkurencji i pojawi się w cenie mniej więcej 1700 dolarów, czyli około 6400 złotych. Ciekawe jaka będzie końcowa cena, wliczając w to cło i koszty dystrybutorów.

Dalsze informacje będziemy przekazywali wam na bieżąco.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)