Sigma pokazuje 3 obiektywy z mocowaniem Nikon Z. To piękny początek

Sigma pokazuje 3 obiektywy z mocowaniem Nikon Z. To piękny początek

Sigma po latach oczekiwania stworzy obiektywy z bagnetem Nikon Z.
Sigma po latach oczekiwania stworzy obiektywy z bagnetem Nikon Z.
Źródło zdjęć: © Licencjodawca
Marcin Watemborski
23.02.2023 14:27

Dotychczas na próżno było szukać w ofercie Sigmy obiektywów z bagnetem Nikon Z, mimo tego, że wszedł on już kilka dobrych lat temu. W końcu to się zmieniło. Zobaczymy trzy znane szkła w wersji do Nikona. Użytkownicy będą zachwyceni.

Po latach oczekiwań Sigma poinformowała, że pracuje nad obiektywami pasującymi do bezlusterkowców z bagnetem Nikon Z. Będą to trzy produkty, które już wcześniej zobaczyły rynek z mocowaniami: Sony E, Canon EF-M, Fujifilm X, Mikro Cztery Trzecie oraz L-Mount.

Trzema pierwszymi obiektywami w ofercie Sigmy kierowanej do użytkowników Nikona są: Sigma 16 mm f/1.4 DC DN Contemporary, Sigma 30 mm g/1.4 DC DN Contemporary oraz Sigma 56 mm f/1.4 DC DN Contemporary. Znawcy od razu wrócą uwagę, że to obiektywy przeznaczone do aparatów z matrycami APS-C.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Każdy z nich ma 9-listkową przysłonę o niskiej wartości, co pozwoli na fotografowanie w gorszych warunkach oświetleniowych oraz uzyskanie płytkiej głębi ostrości. Wszystkie trzy obiektywy wejdą do sprzedaży jednocześnie, lecz nie wiemy, kiedy.

Na tę chwilę Sigma poinformowała jedynie, że wspomniane obiektywy są tworzone, jednak nie wiemy nic na temat postępów prac. W sieci nie można jeszcze zamawiać szkieł w przedsprzedaży, ani nie znamy ich potencjalnych cen.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)