Skąd czerpać inspirację?

Bez wątpienia każdy tego doświadczył. Gdy człowieka nachodzi brak chęci do kolejnego wyjścia z aparatem. Ważne jest żeby właśnie wtedy przełamać kolejną z barier stawianą przez nasz organizm. Nie każdemu jednak wystarczy samozaparcia, aby spakować sprzęt i ruszyć w plener. Co powinieneś zrobić?

Skąd czerpać inspirację?
Źródło zdjęć: © Flickr.com
Jakub Jacek

16.02.2014 | aktual.: 26.07.2022 20:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co powinieneś zrobić?

Kluczową kwestią jest odpowiedź na poniższe pytania:

Co robisz rano? Tuż po przebudzeniu? W ciągu dnia… wieczorami?

Chciałbyś robić coraz lepsze zdjęcia, dążyć do ideału i doskonalić swoje umiejętności, ale [u]czy robisz cokolwiek w tym celu?[/u]

Każdy powinien znaleźć chwilę żeby sobie na nie odpowiedzieć..

Inspiracja na śniadanie!
Inspiracja na śniadanie!© Flickr.com

Inspiracja powinna być integralną częścią każdego Twojego dnia.

Bez niej stajemy się smętni i niechętni do nowych ujęć. Odpowiednia motywacja fotograficzna na samym początku dnia sprawi, że zaczniemy widzieć świat inaczej.

Polecę wam zatem mój sposób na codzienną dawkę inspiracji.

W tej chwili mamy dostęp do wielu serwisów i blogów, na których udostępniane są zarówno wartościowe jak i niestety śmieciowe zdjęcia. Musimy wykształcić umiejętność oddzielania ziarna od plew, aby uniknąć niepotrzebnego "zarażania się" toksycznymi kadrami.

Polecam zrobienie sobie listy ulubionych fotografów. Ja, oprócz znanych artystów na swojej liście posiadam również fotografów mniej popularnych bądź zupełnie anonimowych. [u]Od Ciebie zależy kim zechcesz się inspirować[/u].

Postęp techniki i popularyzacja mobilności dają nam tysiące sposobów śledzenia naszych ulubionych artystów:

Aplikacje mobilne:

Pierwsza, jedna najpopularniejszych aplikacji, dzięki której dostarczymy sobie codziennej dawki inspiracji to znany wszystkim Instagram. Podczas wchodzenia do niszy fotografii mobilnej został mocno napiętnowany przez profesjonalnych fotografów. Sam przez długi czas, również sceptycznie podchodziłem do tego tematu. Mimo wszystko, niedawno przekonałem się do niego i teraz uważam go za nieskończoną [u]kopalnię dobrych, często wręcz genialnych artystów[/u] z całego świata.

Znakomite możliwości personalizacji daje aplikacja StumbleUpon. Po konfiguracji swoich zainteresowań, [u]możemy w nieskończoność przeglądać rysunki, zdjęcia[/u] i wiele innych. Podczas korzystania z aplikacji oceniamy przeglądane treści, tym samym ucząc aplikację, jakie treści nam się podobają. Kolejnym razem gdy odpalimy StumbleUpon, program zaserwuje nam treści bardziej spersonalizowane.

Aplikacje mobilne pozwalają na przeglądanie fotografii bez względu na to gdzie się znajdujesz. [u]Zamiast marnować czas[/u] w taksówce bądź komunikacji miejskiej, nakarm głowę wartościową fotografią.

Obraz
© Flickr.com

Poza stronami i aplikacjami

Poniżej jeden z takich teledysków.

Czesław Śpiewa Miłosza - Postój Zimowy (Official Video)

Fantastycznym pomysłem jest też zebranie grupy znajomych i wspólne wybranie się do lokalnej galerii. Takie regularne wypady pozwolą odejść od ekranu i dadzą naszym oczom odrobinę wypoczynku.

Fotograf nie musi inspirować się wyłącznie fotografią

Książki pobudzają wyobraźnię oraz kreatywne myślenie.
Książki pobudzają wyobraźnię oraz kreatywne myślenie.© Flickr.com

Największe efekty przyniesie jednak [u]obserwowanie otaczającego nas świata[/u]. Ten potężny ekosystem jest zdecydowanie największym źródłem inspiracji dla każdego artysty – jest dostępny w każdym miejscu i w każdej chwili oraz, co najważniejsze: jest on niewyczerpalny.

Inspiracja to jeden z ważniejszych czynników w pasji opierającej się na kreatywności. Nasz mózg pracuje na prostych zasadach. Codzienny, nawet krótki przegląd podświadomie zasieje w Twoim umyśle informacje dotyczącą fotograficznego myślenia gotowym kadrem.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Komentarze (0)