Okrucieństwo internautów. Seksistowskie komentarze pod zdjęciem młodej futbolistki

Okrucieństwo internautów. Seksistowskie komentarze pod zdjęciem młodej futbolistki27.03.2019 12:24
Okrucieństwo internautów. Seksistowskie komentarze pod zdjęciem młodej futbolistki
Źródło zdjęć: © © Michael Willson / [Twitter](https://twitter.com/MichaelCWillson)
Monika Homan

Futbol australijski to wymagająca dyscyplina sportu. Zdjęcie młodej zawodniczki wywołało w internecie falę niestosownych komentarzy i spore zamieszanie, a jedyne co powinno wywoływać to podziw i szacunek.

Tayla Harris jest 21-letnią gwiazdą futbolu australijskiego. Dumnie reprezentuje damską drużynę z Carlton w tym niełatwym sporcie, który wymaga siły i kondycji.

Fotograf Michael Willson zrobił Tayli wspaniałe zdjęcie. Zawieszona w powietrzu dziewczyna uchwycona podczas silnego kopnięcia piłki, to uosobienie wspaniałej atletki i prawdziwego ducha sportu. Zamiast świecić przykładem zaangażowania, jakie wkłada ta dziewczyna w to, co robi, zdjęcie stało się celem trollingu internetowego z podtekstem seksualnym.

W takich sytuacjach łapię się za głowę i zastanawiam, dokąd zmierza ten świat. W jaki sposób doszło do tego, że pod wspaniałym zdjęciem sportowym, świetnej atletki, podczas wykonywania czynności, która jest dla tego sportu zupełnie naturalna, przyszło komuś do głowy, żeby komentować zdjęcie w seksistowski sposób?

Zdjęcie zostało opublikowane na profilu 7AFL na Facebooku oznaczone jako fotografia roku. Osoby zarządzające profilem usunęły jednak posta z fotografią, kiedy zaczęły pojawiać się pod nim niestosowne komentarze. Skasowanie zdjęcia wywołało jeszcze więcej kontrowersji.

Na Twitterze 7AFL niedługo po tym pojawiło się krótkie oświadczenie, w którym możemy przeczytać, że telewizja przeprasza za usunięcie zdjęcia.

Przepraszamy. Usunięcie zdjęcia wysłało niewłaściwy komunikat. Wiele komentarzy na temat postu było naganne i będziemy ciężko pracować, żeby zablokować trolli na naszych stronach. Naszym zamiarem było zwrócenie uwagi na niesamowitą sprawność fizyczną Tayli Harris i wciąż będziemy celebrować mecze piłkarskie kobiet.

Wiele kobiet krytykowało posunięcie 7AFL w mediach społecznościowych. Harris w odpowiedzi na powstałe zamieszanie wokół jej osoby opublikowała zdjęcie na własnym profilu na Twitterze z opisem "Oto zdjęcie mnie w pracy. Pomyśl o tym zanim napiszesz obraźliwy komentarz".

W sprawie seksistowskich komentarzy, które pojawiły się pod zdjęciem młodej sportsmenki toczy się obecnie postępowanie sądowe.

Komentarze, które widziałem, były nadużyciami seksualnymi, jeśli można to tak nazwać, ponieważ były odpychające i sprawiały, że czułam się nieswojo.

Fotograf w odpowiedzi na swoim profilu zamieścił sekwencję zdjęć seryjnych, które wykonał w momencie kopnięcia. Jego post jest uznaniem dla wspaniałej formy, na którą Harris ciężko pracuje każdego dnia. Jedyny komentarz, jaki zamieścił pod zdjęciem brzmi "Łapcie to, trolle".

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)