Skibka okradziono! Trwa zbiórka na pomoc dla fotografa

Skibka okradziono! Trwa zbiórka na pomoc dla fotografa

Skibek Płocki przy pracy.
Skibek Płocki przy pracy.
Źródło zdjęć: © © Maszakrator
Marcin Watemborski
30.09.2020 10:08, aktualizacja: 26.07.2022 14:43

Chyba każdy, kto siedzi w fotograficznych "internetach" trafił kiedyś na postać Skibka Płockiego, czyli człowieka pełnego pasji. Jest nie tylko świetnym portrecistą, ale wspaniałym człowiekiem, który zawsze chętnie wszystkim pomaga. Niestety padł ofiarą kradzieży i teraz on potrzebuje naszej pomocy.

Kim jest Skibek?

Skibek Płocki, jak znamy go z internetu, jest zawodowym fotografem oraz niemałym artystą. Profesjonalnie zajmuje się fotoreportażem, zdjęciami wnętrz i fotografią komercyjną. Jego główna pasją jest tworzenie w technikach tradycyjnych i ma ogromną zajawkę na zdjęcia Panavision, realizowane na średnioformatowym aparacie tradycyjnym Pentacon Six.

Obraz
© © Skibek Płocki

Co się stało i co dalej?

Podczas podróży po Portugalii, Skibka i jego partnerkę okradziono. Na jednym z przystanków ktoś włamał się do samochodu pary i ukradł wszystkie bagaże, w tym plecak ze sprzętem – 2 aparaty, sześć obiektywów, laptop, tablet, materiały światłoczułe i dokumenty. Podróżnicy zostali tylko z tym, co mieli na i przy sobie.

Źródłem utrzymania Skibka jest fotografia, a bez sprzętu nie może nijak realizować swoich zleceń. Po tym, gdy uda mu się wrócić z partnerką do Polski, będzie musiał na nowo skompletować sprzęt, a my możemy mu w tym pomóc przez portal Zrzutka.pl, gdzie utworzył specjalną podstronę z opisem całego zajścia.

Obraz
© © Vitkov

Celem postawionym za zrzutce jest 17 000 złotych, które mają umożliwić Skibkowi chociaż częściowe kupienie nowego sprzętu, a jak wiemy – ten jest piekielnie drogi. Obecnie jest tam zebrane już ponad 13 000 złotych, więc do całości zostało już niewiele. Pomóżmy Skibkowi wrócić do działania i dalszego tworzenia doskonałych zdjęć.

Dowolną kwotę można wpłacać za pośrednictwem portalu Zrzutka.pl.

Panavision, czyli dorobek artystyczny Skibka

Skibek Płocki zaczął realizować cykl Panavision kilka lat temu. Jego celem jest przedstawienie na filmie średnioformatowym klimatu dawnego kina. Po to, by to osiągnąć, artysta fotografuje na starych materiałach kinematograficznych Kodak Vision oraz Fuji Eterna. Aparatem z wyboru jest Pentacon Six z obiektywem Carl Zeiss Jena Biometar 120 mm f/2.8. Tuż przed wyjazdem, Skibek przerobił szkło tak, by udawało obiektyw anamorficzny, lecz nie zdążył go nawet przetestować. Poniżej możecie zobaczyć przykładowe zdjęcia z serii.

 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
[1/11]
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)