Skok na Zakopane z Wojciechem Grzędzińskim

Skok na Zakopane z Wojciechem Grzędzińskim
Piotr Kała

30.11.2013 19:04, aktual.: 26.07.2022 20:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niebywała okazja pracy pod okiem laureata World Press Photo i osobistego fotografa prezydenta Bronisława Komorowskiego, Wojciecha Grzędzińskiego.

Master class organizowane w dniach 16-20 stycznia 2014 przez Collegium Artis jest szansą na stworzenie fotoreportażu w Zakopanem w czasie zawodów Pucharu Światu w skokach narciarskich. Pięć dni w stolicy polskich Tatr podczas tego wydarzenia to z jednej strony tłum kolorowych kibiców, a z drugiej miejscowi górale z ich tradycjami i folklorem. To również miejsce, gdzie ścierają się sportowe emocje ze spokojem majestatycznych gór.

To wszystko może się stać tematem do stworzenia ciekawych projektów fotograficznych przy wsparciu doświadczonego fotografa.

Wojciech Grzędziński:

„Fotograf to osoba, która potrafi pokazać zdjęciem więcej, niż sam aparat fotograficzny zarejestrować. Zdjęcie to wynik myśli. Fotograf poprzez pryzmat swoich doświadczeń opowiada historie, które widzi. Wyławia to, co niecodzienne z codzienności. Warsztat skierowany jest do każdego, kto chce codziennie fotografować lepiej. Będziemy uczyć się, kiedy nie naciskać spustu migawki. Kiedy czekać na moment. Jak patrzeć, żeby widzieć, i jak szukać tego, co niecodzienne. Zobaczymy, jak opowiadać historie poprzez zdjęcia, na czym się skupić, by przekazywany obraz sytuacji był jak najpełniejszy. Jakie zdjęcia wybrać i jak je ułożyć w zestaw, tak aby ich prezentacja robiła wrażenie. Czym różni się dobre zdjęcie pojedyncze od dobrego reportażu czy zestawu zdjęć.

Poza samym fotografowaniem będziemy dużo rozmawiać. O fotografii, edycji, inspiracjach i poszukiwaniach...”.

Dzień 1

16:00-22:00 - autoprezentacja uczestników i przegląd prac/portfolio. Omówienie mocnych i słabych stron każdego uczestnika warsztatu. Prezentacja prowadzącego i kilku różnych reportaży. Jak budować reportaż? Od czego zacząć i na czym się skupić? Omówienie tematu pracy/reportażu każdego z uczestników warsztatu. Rozmowa na tematy i problemy, którymi szczególnie zainteresowani są uczestnicy.

Dzień 2

Realizacja materiału. Indywidualna praca każdego z uczestników wspomagana przez prowadzącego. Edycja reportażu. Jak dokonywać selekcji zdjęć? Prezentacja reportaży wykonanych w różnych technikach i stylach dokumentalnych. Wybór techniki przy realizacji reportażu. Indywidualne omówienie pracy z dnia z każdym uczestnikiem oraz edycja materiału po ok. 15 min.

Dzień 3

Realizacja reportażu. Indywidualna praca każdego z uczestników wspomagana przez prowadzącego. Wstęp do obróbki/postprodukcji i archiwizacji zdjęć. Jak prezentować fotografie i budować portfolio. Indywidualne omówienie pracy z dnia z każdym uczestnikiem oraz edycja materiału po ok. 15 min.

Dzień 4

Realizacja materiału/reportażu. Indywidualna praca każdego z uczestników wspomagana przez prowadzącego. Indywidualne omówienie pracy z dnia z każdym uczestnikiem oraz finalna edycja materiału do pokazu. Wspólny pokaz i omówienie pracy. Każdego dnia zaczynamy od śniadania o 8:00 rano, po czym idziemy realizować zadane tematy. Wspólny powrót do hotelu pomiędzy godziną 18:00 i 19:00. Wszystkie wieczory poświęcone będą na konsultacje, inspiracje i przegląd powstałych materiałów.

Dzień 5

08:00- śniadanie

10:30- wyjazd

Koszt: 1800 zł

Więcej o Wojciechu Grzędzińskim na jego stronie: www.wojciechgrzedzinski.com

Więcej o Collegium Artis na stronie: www.collegiumartis.pl

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)