Skróty klawiszowe w Lightroomie, które ułatwią wam pracę

Skróty klawiszowe w Lightroomie, które ułatwią wam pracę

Skróty klawiszowe w Lightroomie, które ułatwią wam pracę
Marcin Watemborski
16.01.2018 10:20, aktualizacja: 26.07.2022 18:10

Adobe Lightroom to podstawowe narzędzie pracy dla wielu fotografów. Oczywiście jak w każdym programie tego producenta, tak i tutaj spotkamy się z przydatnymi skrótami klawiszowymi, które znacząco przyspieszają pracę. Poznajcie te, które zdecydowanie się przydadzą!

Od czasu, gdy pierwszy raz odpaliłem Lightrooma minęło już kilka lat. Obecnie z pomocą przychodzi mi konsola Loupedeck, dzięki której mój cały workflow się zmienił. Zdarza się jednak tak, że nie mam jej pod ręką w terenie i tutaj muszę sobie przypominać skróty klawiszowe. Praca z nimi jest naprawdę dużo szybsza niż szukanie wszystkiego w interfejsie programu.

Lightroom SHORTCUTS you NEED to know!!

Oto lista kilku znaczących skrótów klawiaturowych:

[b]G[/b] – przejście do widoku siatki w module Library[b]D[/b] – przejście do modułu Develop[b]E[/b] – przejście do widoku Lupy[b]L[/b] – przygaszenie widoku interfejsu[b][/b] - widok przed i po[b]Y[/b] – widok przed i po obok siebie[b]V[/b] – szybka zmiana na widok czarno-biały[b]R[/b] – zmiana rozmiaru zdjęcia i kadrowanie[b]Q[/b] – włączenie pędzla punktowego[b]H[/b] – ukrycie znaczników korekt[b]CAPS LOCK[/b] – automatyczne przechodzenie do następnego zdjęcia[b]P[/b] – oznaczenie zdjęcia flagą (można to zrobić również przyciskiem [~])[b]X[/b] – odrzucenie zdjęcia[b]Comand ( lub Control) + Backpace[/b] – usunięcie odrzuconych zdjęć[b]CMD (CTRL) + Z[/b] – cofnięcie ostatniej akcji[b]CMD (CTRL) + C[/b] – skopiowanie ustawień[b]CMD (CTRL) + P[/b] – skopiowanie ustawień[b]CMD (CTRL) + /[/b] - pokazanie wszystkich skrótów

Dodatkowo w przypadku kopiowania ustawień, jeśli wciśniecie SHIFT – pojawi wam się okienko, w którym będziecie mogli wybrać te korekty, które chcecie przekopiować z poprzedniego zdjęcia do nowego.

To naprawdę niewiele skrótów do zapamiętania, które wejdą wam w krew po kilku dniach. Uwierzcie mi – warto, bo znacząco przyspieszają pracę!

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)