Zdjęcie dnia: podniebny, przezroczysty basen między budynkami w Londynie

Zdjęcie dnia: podniebny, przezroczysty basen między budynkami w Londynie

Zdjęcie dnia: podniebny, przezroczysty basen między budynkami w Londynie
Jakub Krawczyński
25.04.2021 17:59, aktualizacja: 06.03.2024 22:29

Londyn doczekał się nietuzinkowego basenu. Znajduje się on na 10. piętrze w budynku przylegającym do amerykańskiej ambasady. Basen jest przezroczysty i pozwala przemieszczać się między budynkami, jednocześnie pozwalając na podziwianie widoków znajdujących się pod nim.

Ten londyński basen jest istnym ewenementem – to pierwszy tego typu obiekt na świecie. Mieści się on przy amerykańskiej ambasadzie przy kompleksie budynków Embassy Gardens Legacy Buildings. Znajduje się on na wysokości 34,74 metrów i pozwala przepływać pomiędzy dwoma budynkami na 10. piętrze kompleksu.

"To trochę jak latanie" – mówił o tym, jaki efekt wywołuje pływanie w basenie jego inżynier Brian Eckersley w wywiadzie z My London News. Osoby korzystające z basenu mogą patrzeć w dół i podziwiać widoki, takie jak budynki brytyjskiego parlamentu, London Eye, amerykańską ambasadę, czy też panoramę Londynu.

Obraz
© Dan Kitwood / Getty Images

Co ciekawe, basen skonstruowała firma HAL Architects w Kolorado, a następnie przetransportowano go do Teksasu, po czym trafił do Holandii, by ostatecznie wylądować w Londynie. Sama woda w basenie waży 375 ton.

Stworzenie tego basenu było nie lada wyczynem pod kątem inżynierii i budownictwa. Obok basenu ma znajdować się restauracja z owocami morza, sala kanapowa i oranżeria.

Obraz
© Dan Kitwood / Getty Images

Z basenu może korzystać za darmo każdy lokator kompleksu 2000 mieszkań Embassy Garden. Same mieszkania jednak do najtańszych nie należą. Ich ceny zaczynają się od 897,5 tys. funtów.

Oficjalne otwarcie nastąpi 19 maja 2021 r.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)