Skydio 2 to dron sterowany prze SI. Czy rynek czeka rewolucja?

Skydio 2 to dron sterowany prze SI. Czy rynek czeka rewolucja?

Skydio 2 to dron sterowany prze SI. Czy rynek czeka rewolucja?
Marcin Watemborski
02.10.2019 11:25, aktualizacja: 26.07.2022 15:36

Dotychczas drony wymagały uzdolnionego pilota, który potrafił je dobrze kontrolować. Oczywiście były opcje śledzenia, lecz to już przeżytek. Skydio 2 to nowe urządzenie, które opiera się na algorytmach sztucznej inteligencji i lata praktycznie samo.

Od dawna czekałem na moment, w którym pojawią się inteligentne drony. Oczywiście futuryści snuli już dawno takie wizje i miliony teorii spiskowych – wiecie, myślące maszyny, które będą nas podglądać i kontrolować. Dobra, zostawmy to. Zanim to nastąpi, skoncentrujmy się na Skydio 2.

Skydio 2 to autonomiczny dron, który nie potrzebuje pilota. Praca urządzenia opiera się na zaawansowanym trackingu oraz innych algorytmach, które rozpoznają teren, dzięki czemu są w stanie zbadać środowisko i z powodzeniem wymijać przeszkody. Producent jest tak pewny swoich rozwiązań, że zapewnia bezpłatną naprawę drona, gdyby ten uległ uszkodzeniu lub zniszczeniu podczas lotu. Miejmy nadzieję, że nie splajtuje na tym.

Introducing Skydio 2

Jeśli będziecie chcieli, będziecie mogli pilotować Skydio 2 w tradycyjny sposób, za pomocą opcjonalnego kontrolera. ”Bezzałogowy” lot będzie możliwy dzięki aplikacji mobilnej, która określi nie tylko sposób zachowania maszyny, ale również wykonywane ujęcia.

Obraz

Co do technikaliów – dron jest wyposażony w kamerę z matrycą Sony IMX577 o wielkości 1 na 2/3 cala, pozwalającej na rejestrację obrazu w rozdzielczości HDR 4K/60p. Jest ona zaczepiona do 3-osiowego gimbala. Niestety bateria jest bardzo słaba. 23 minuty lotu to max, na co pozwoli Skydio 2.

Skydio Flight School: Getting Started with Skydio 2

Dron wejdzie na rynek w listopadzie 2019 roku i będzie kosztował 999 dolarów. Wiecej informacji możecie znaleźć na stronie producenta.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)