Nowy Skylum Luminar: spektakularne zdjęcia przygotujesz jeszcze szybciej

Nowy Skylum Luminar: spektakularne zdjęcia przygotujesz jeszcze szybciej

Nowy Skylum Luminar: spektakularne zdjęcia przygotujesz jeszcze szybciej
Anna Rymsza
12.06.2019 10:23, aktualizacja: 26.07.2022 15:46

Skylum Luminar to wielokrotnie nagradzany program dla fotografów. Luminar pozwala nie tylko uporządkować zdjęcia, ale też sprawi, że będą piękne.

Skylum Luminar korzysta z modelu maszynowego uczenia, by jak najlepiej dopasować efekty do zawartości zdjęcia. Dzięki rozpoznawaniu obrazu często wystarczy przesunąć tylko jeden suwak, by uzyskać imponujące i precyzyjne efekty na całym kadrze. Na polu szybkiego przygotowywania spektakularnych obrazów Luminar nie ma sobie równych.

Co nowego w Skylum Luminar 3.1.1?

Skylum Luminar w wersji 3.1.1 wprowadza przede wszystkim poprawki wydajności. Spektakularne obrazy można przygotować jeszcze szybciej dzięki dodatkowej optymalizacji, obecnej zarówno na Windowsie, jak i Makach.

Producent chwali się znacznie przyspieszonym startem programu. Czas uruchamiania Skylum Luminar zależy oczywiście od typu dysku zamontowanego w komputerze. Orientacyjnie Skylum podaje takie wartości dla dysków SSD i talerzowych:

Obraz
© Skylum

Ponadto na Macach Luminar pozwala zauważalnie szybciej tworzyć nowe albumy. Ponadto można zmienić język programu niezależnie od języka systemu operacyjnego.

Łatwiejsza nawigacja w Skylum Luminar

Skylum Luminar 3.1.1 wprowadza także nowości w nawigacji po bibliotece zdjęć. Kliknięcie prawym przyciskiem myszy na zdjęcie przeniesie cię do folderu, w którym zdjęcie jest zapisane. Ponadto na Windowsie to samo kliknięcie pokaże polecenie przejrzenia zdjęć zrobionych tego samego dnia. To znacznie ułatwi pracę z większymi seriami i znajdowanie zdjęć związanych z tym samym projektem.

Obraz
© Skylum

Ile kosztuje Skylum Luminar?

Skulym Luminar jest dostępny dla Maca i Windowsa. Program można testować za darmo przez 7 dni.

Jeśli Skylum Luminar przypadnie ci do gustu, możesz go mieć na własność za 70 euro. Za 79 euro możesz kupić wersję "Signature look" z dodatkowym pakietem presetów, przygotowanych przez profesjonalnych fotografów krajobrazu i miejskich (Max Rive, Evgeny Tchebotarev) oraz efektami symulującymi klisze analogowe.

Jeśli lubisz zabawę z obrazami HDR, możesz kupić Skylum Luminar w pakiecie z Aurora HDR.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)