Skylum zapowiada AirMagic. Sztuczna inteligencja poprawi zdjęcia z dronów

Skylum zapowiada AirMagic. Sztuczna inteligencja poprawi zdjęcia z dronów25.02.2019 12:47
Skylum zapowiada AirMagic. Sztuczna inteligencja poprawi zdjęcia z dronów
Anna Rymsza

Skylum, producent programów dla fotografów Luminar i Aurora HDR planuje wydać kolejny specjalistyczny program. Tym razem będzie to narzędzie dla fotografów korzystających z dronów o wdzięcznej nazwie AirMagic. Narzędzie to będzie dość specyficzne – zamiast tradycyjnych suwaków i krzywych dostaniemy model sztucznej inteligencji, który będzie poprawiał zdjęcia zależnie od widocznych na nich scen.

Czy będzie AirMagic?

AirMagic będzie narzędziem do automatycznej korekcji obrazów. Z filmu zaprezentowanego przez firmę Skylum wynika, że będzie to narzędzie automatyczne, przeznaczone do importu i korekcji zdjęć z pamięci dronów. Nie zapowiada się, by fotograf miał jakąś kontrolę nad tym, co sztuczna inteligencja zrobi z obrazem. Skylum obiecuje wspaniałe efekty i naturalne kolory, ale o tym przekonamy się w praktyce.

AirMagic by Skylum. The first software dedicated to drone photography. Coming Spring 2019

Sztuczna inteligencja Skylum analizuje zawartość zdjęć, prawdopodobnie dzieli je na części i dopasowuje kolorystykę osobno według pewnych schematów. Na filmie możemy zobaczyć, że wykrywa osobno niebo, na pewno usuwa mgłę (podobnie jak Lightroom i DxO PhotoLab), dopasowuje ekspozycję i odprawia czary, o których Skylum nie mówi jawnie. Sądząc po możliwości "eksportu” zdjęcia, zmiany będą niedestruktywne. Pędzelek sugeruje też, że będzie tu możliwość podstawowego retuszu lub maskowania.

Skylum AirMagic
Skylum AirMagic

Na pewno część dopasowań będzie charakterystyczna dla konkretnego sprzętu. Na filmie widać, że program rozpoznał drona marki DJI.

AirMagic prawdopodobnie sprawdzi się nie tylko w obróbce zdjęć robionych dronami. Jego możliwości wydają się pasować także do fotografii krajobrazowej, a zwłaszcza górskiej, panoram miast, być może także architektury. Pytanie, czy sztuczna inteligencja zadowoli wymagających fotografów.

Kiedy premiera?

Skylum zapowiada, że program AirMagic zostanie wydany wiosną 2019 roku, ale nie znamy jeszcze dokładnej daty. Na razie osoby zainteresowane programem mogą zapisać się na stronie producenta, by otrzymać powiadomienie mailowe o premierze.

AirMagic będzie dostępny dla macOS i Windowsa.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)