Skywalking – szaleni Rosjanie tworzą niebezpieczną fotograficzną modę

Skywalking – szaleni Rosjanie tworzą niebezpieczną fotograficzną modę
Olga Drenda

18.12.2012 13:10, aktual.: 26.07.2022 20:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Młodzi Rosjanie mają nowe, ryzykowne hobby – robią efektowne zdjęcia w najwyższym miejscu, na które uda im się wspiąć. Odwaga czy głupota?

Skywalking to nowa, ryzykowna dla życia fotograficzna moda, która rozprzestrzenia się ostatnio w Rosji. Polega na tym, żeby wspiąć się na najwyższą konstrukcję w okolicy - i to nie pierwszy lepszy dach, ale na szczyt wieży, pylonu mostu albo pomnika giganta, których w Rosji nie brak. Potem wystarczy zrobić sobie tam zdjęcie, na którego widok serce podchodzi do gardła.

Obraz

Niektórzy kręcą filmy ze wspinaczki kamerami GoPro.

Reach for the star vol.3, Kotelnicheskaya Embankment Building [176 m / 577 ft]

Zdjęcia są niesamowicie efektowne, ale pasjonaci skywalkingu na pewno kuszą los. Ponieważ wspinają się bez żadnych zabezpieczeń (nie mówiąc już o legalności), praktycznie cały czas są o krok od śmierci. W Internecie nie brakuje komentarzy o tym, że któreś z tych zdjęć może okazać się dla któregoś ze „skywalkerów” ostatnim w życiu.

[solr id="fotoblogia-pl-62804" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://olga.drenda.fotoblogia.pl/1917,polska-epoki-prl-w-obiektywie-kanadyjskiego-fotografa" _mphoto="panorama-62804-270x135-4e08f3d74.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2462[/block]

Obraz

Najpopularniejsi amatorzy skywalkingu, Alexander Remnev i Vitaly Raskalov, szacują, że w Rosji obecnie tym ryzykownym hobby zajmuje się około 200 śmiałków, głównie uczniów i studentów. Najwyższa konstrukcja, na jaką udało im się wspiąć, miała 300 metrów. Imponujące, ale nie zachęcamy do pójścia w ich ślady.

Źródło: PetaPixel

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)