Sławomir Kamiński autorem zdjęcia roku na Grand Press Photo 2019

Sławomir Kamiński autorem zdjęcia roku na Grand Press Photo 2019

Sławomir Kamiński autorem zdjęcia roku na Grand Press Photo 2019
Źródło zdjęć: © © Sławomir Kamińki / Gazeta Wyborcza / Zdjęcie Roku i I miejsce w kat. "Wydarzenia"
Marcin Watemborski
16.05.2019 20:44, aktualizacja: 16.05.2019 22:51

Właśnie poznaliśmy wyniki Grand Press Photo 2019 – największego i najbardziej prestiżowego konkursu dla zawodowych fotoreporterów w Polsce. Z 4,5 tysiąca fotografii najlepsze okazało się zdjęcie autorstwa Sławomira Kamińskiego.

Grand Press Photo to konkurs fotograficzny, który gromadzi najlepszych fotoreporterów z całego kraju. Podczas gali 15 współzawodnictwa z tej serii zobaczyliśmy wiele niesamowitych i poruszających obrazów. W finale znalazło się 58 pojedynczych zdjęć, 11 fotoreportaży oraz 4 projekty. Jury pod przewodnictwem Espena Rasmussena wybrało autora zdjęcia roku, który otrzymał nagrodę w wysokości 10 000 złotych.

Został nim Sławomir Kamiński z "Gazety Wyborczej". Zaprezentował on zdjęcie z Sejmu RP, które zostało wykonane podczas strajku rodziców dzieci niepełnosprawnych. Przedstawia ono niepełnosprawnego Jakuba i Iwonę Hartwich w starciu z sejmowym strażnikiem. Sytuacja była niesamowicie ważna, a kulminacyjna chwila nastąpiła 37 dnia strajku. Zdjęcie zajęło też pierwsze miejsce w kategorii "Wydarzenia".

Sławomir Kamiński (po lewej) tuż po wręczeniu nagrody.
Sławomir Kamiński (po lewej) tuż po wręczeniu nagrody.
Po wykonaniu tego zdjęcia nie mogłem sobie znaleźć miejsca. (...) To nie na moje nerwy. Wiedziałem, że fotograf musi to zarejestrować. W moim prywatnym rankingu to też było zdjęcie roku. To było zdjęcie, które łączy wszystko.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcy, a was zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)